Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie

Kontakt

ul. Wileńska 32
05-200 Wołomin
Tel.   22 776 29 53
Kom. 519 723 455

mbpwolomin@interia.pl

Dział promocji

fblogo

Godziny otwarcia

Poniedziałek 12.00–19.00
Wtorek 12.00–19.00
Środa 9.00–16.00
Czwartek 12.00-19.00
Piątek 12.00-19.00
Sobota 9.00-14.00
↓↓↓ Rozwiń (filie) ↓↓↓

Sprawdź dostępność tytułu

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter. Na Twój adres email będziemy cyklicznie wysyłać informacje o wydarzeniach kulturalnych i nowościach w naszych zbiorach.

urodzinowa lista autorów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie bierze udział w PROGRAMIE ROZWOJU BIBLIOTEK

Realizujemy projekty wspierane przez AKADEMIĘ ROZWOJU FILANTROPII W POLSCE

Kalendarium powiatowe

1234567
8910Finisaż wystawy malarstwa Elżbiety Łysoniewskiej11121314
15PRZEDSZKOLANDIA – ROZPOCZĘCIE NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW.
Rozpoczęcie zajęć ZESPOŁU TAŃCA NOWOCZESNEGO „ATUT”
OGNISKO PLASTYCZNE. Rozpoczęcie zajęć BATIKU dla młodzieży i dorosłych.
16Język Angielski w MDK - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
spotkanie organizacyjne DZIECIĘCEGO I MŁODZIEŻOWEGO ZESPÓŁU WOKALNEGO.
„MAŁA BALERINA” – rozpoczęcie zajęć
Rozpoczęcie zajęć w KLASIE TRĄBKI
17Dzień Sybiraka - obchody
Rozpoczęcie zajęć w KLASIE SKRZYPIEC
Rozpoczęcie ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH DLA DZIECI 7-12 LAT
18Uroczystość patriotyczna – 70. ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
SZKOŁA PAMIĘCI I SZYBKIEGO CZYTANIA WOJAKOWSKICH.
Rozpoczęcie WARSZTATÓW MALARSTWA I RYSUNKU
19MECHANIKA I LEGO-ROBOTYKA. Spotkanie organizacyjne
UNIWERSYTET DZIECIĘCY - Temat: SUCHY LÓD.
20Festyn Ludowy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa21Występy artystyczne uczestników Zespołu Tańca Nowoczesnego „ATUT”
OTWARCIE WYSTAWY „ŚLADAMI CYRYLA I METODEGO – OD MORAW DO CHORWACJI”
22232425„DZIEJE RODÓW I REZYDENCJI MAGNACKICH W WARSZAWIE I W POLSCE”. 26UNIWERSYTET DZIECIĘCY - Temat: KWASY I ZASADY.27Zaproszenie na wernisaż
WARSZTATY RĘKODZIEŁA dla dorosłych i młodzieży. Temat: PUDEŁKA NA HERBATĘ.
28
2930ZAJĘCIA EDUKACYJNE dla zaawansowanych SZKOŁY PAMIĘCI I SZYBKIEGO CZYTANIA WOJAKOWSKICH1234WOŁOMIŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY - wykład inauguracyjny5
678910AUTOKAROWA WYCIECZKA DO ŁODZI1112

Aktualności

Poczytaj mi Famo

Superman zagościniec 1

informacja o prenumeracie-001

dkk-plakat-2014-dwa-kluby 600px

 

domek w lesie

Tytuł: 8+2 i domek w lesie

Autor: Anne-Cath. Vestly

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 196

Rok wydania: 2014

Nowe przygody bohaterów „8 + 2 i ciężarówka” – najpopularniejszej norweskiej książki dla dzieci.

Co to: aż jedenaście par śladów na śniegu przed domkiem w lesie? Właśnie wprowadzili się tutaj mama, tata i ośmioro dzieci: Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i mały Morten. A razem z nimi – babcia. Teraz to najweselszy dom w całej Norwegii! Dzieci godzinami bawią się w chowanego, mama niespodziewanie ma czas na czytanie książek, tata wspina się na najwyższe drzewo ze swoim puzonem. A babcia? Trenuje skoki narciarskie, otwiera własny sklep i walczy z Indianami!
aisha i wąż baśnie arabskie

Tytuł : Aisha i wąż. Bajki arabskie

Autor: Iwona Taida Drózd

Kategorie: bajki, baśnie, legendy

Liczba stron: 312

Rok wydania: 20132

Kolejny tom z cyklu BAŚNIE ŚWIATA, tym razem z krajów położonych na Półwyspie Arabskim. Większość z nich dzieje się nad morzem i ma związek z połowami pereł, ryb, podróżami morskimi. Są baśnie opowiadające o społecznościach żyjących na pustyni, opowiadane z ust do ust wśród Beduinów. wiele do tych opowieści wnosiły kobiety, umiejętnie budując napięcie. Autorka miała możliwość wysłuchiwania tych opowieści, poruszających żywotne sprawy. A pięknie zilustrowała je malarka i graficzka mieszkająca - tak jak i autorka - w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
akademia wyobraźni

Tytuł : Akademia wyobraźni

Autor: Edyta Łaszkiewicz

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 124

Rok wydania: 2013

Chciałbyś, aby rzeczy o których marzysz, nagle pojawiały się przed Tobą? Wydaje Ci się to niemożliwe? Poznaj dzieci, podobne do Ciebie, które pewnego dnia trafiają w tajemnicze miejsce. Zapraszamy do Akademii Wyobraźni. Witkoria, Amelia, Mateusz, Latający Chłopiec – to niektórzy szczęśliwcy, którym udaje się wejść do świata ich wyobraźni. Dowiedz się, o czym marzą, dlaczego akurat im udaje się poznać Złotego Pana i Największego Kreatora Wyobraźni i jak to miejsce zmieni ich życie.
ani słowa o zosi

Tytuł : Ani słowa o Zosi!

Autor: Zuzanna Orlińska

Kategorie: literatura dla dziewcząt

Liczba stron: 160

Rok wydania: 2013

Tosia zabiera się z mamą i jej denerwującą koleżanką w podróż służbową. Początkowo zieje nudą, ale potem... Dziewczyna przeżywa miłosne zauroczenie i wpada na trop tajemniczej historii rodzinnej. Jednocześnie stara się zapobiec romansowi matki, która chyba nie jest z tego zadowolona. Niestety – dobre chęci Tosi doprowadzają do tego, że zakneblowana i związana siedzi w jakiejś ruderze, w dodatku z chłopakiem, z którym nie chce mieć nic wspólnego. Powiało grozą? To dlaczego zamiast gryźć palce ze zdenerwowania, czytelnik Ani słowa o Zosi tarza się ze śmiechu?
astropodróże ariela podróż 1

Tytuł : Astropodróże Ariela. Podróż 1

Autor: Sławomir Hanak

Kategorie: sci-fi

Liczba stron: 208

Rok wydania: 2013

Pierwsza część trylogii science-fiction, której bohaterem jest Ariel - chłopiec z przyszłości. Jest rok 2213. Czytelnik poznaje świat z przyszłości. Loty na Księżyc są czymś na porządku dziennym, przestrzeń powietrzna przypomina dzisiejszy ruch uliczny, a ulice – jak można się domyślić – świecą pustkami. Pod niebem kursują kosmobusy i peenele (Plecakowy Napęd Lewitujący), młodzież raczy się space-colą i moonburgerami. Każdy ma wszczepiony IPI (Osobisty Implant Identyfikacyjny), który umożliwia płatności bezgotówkowe (coś jak dzisiejszy PayPass – tyle że nie potrzeba karty). Wystarczy przed wyjściem ze sklepu zeskanować swój IPI oraz każdy zakupiony artykuł i wtedy bank zakupy zatwierdza lub odrzuca. Skaner, umieszczony także przy drzwiach domu, stwierdza, czy osobnik jest upoważniony do wejścia, dzięki czemu nikt nie gubi kluczy. Dotyczy to właściwie wszystkich dziedzin życia z opieką lekarską włącznie.
astropodróże ariela podróż 2

Tytuł: Astropodróże Ariela. Podróż 2

Autor: Sławomir Hanak

Kategorie: sci-fi

Liczba stron: 144

Rok wydania: 2012

W drugiej części Astropodróży spełnia się największe marzenie Ariela: wybrany spośród tysiąca kandydatów z całego świata bierze udział w wyprawie na Texaran – planetę odległą od Ziemi o 43 lata świetlne! Jest to możliwe dzięki skokowi w nadprzestrzeń, który okazuje się nieco… zaskakujący. Na Texaranie Ariel spotyka przedziwne istoty zwane murplami, poznaje historię tajemniczego zaginięcia większości załogi podczas wyprawy na Cremonę i dowiaduje się, do czego pilotowi potrzebna jest… matematyka.
astropodróże ariela podróż 3

Tytuł : Astropodróże Ariela. Podróż 3

Autor: Sławomir Hanak

Kategorie: sci-fi

Liczba stron: 168

Rok wydania: 2013

Trzecia i zarazem najbardziej niespodziewana astropodróż Ariela to podróż w czasie… do Polski z 2013 roku. Chłopiec poznaje swoich rówieśników z przeszłości, swoje miasto, po którym nie podróżuje ani jeden kosmobus, za to jeżdżą tramwaje i rowery, zajada się przysmakami, które nie mają nic wspólnego z chemicznym jedzeniem z przyszłości, i zyskuje nowych przyjaciół. Martwiąc się, jak wróci do swoich czasów, Ariel zaczyna rozumieć, jak ważni są dla niego rodzice i przyjaciele. Powrót chłopca na Księżyc będzie możliwy, ale niezwykle zaskakujący!
balbinka pechowa anielinka

Tytuł : Belbinka, pechowa anielinka

Autor: Iwona Czarkowska

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 144

Rok wydania: 2013

Oto nasza odpowiedź na zalew książek o wampirach: mądre opowieści, edytorsko opracowane tak, żeby początkujący czytelnik mógł dobrze się bawić i ćwiczyć czytanie. O anielskich z miasteczka Niebieskie pisze Iwona Czarkowska, poczytna autorka książek dla dzieci, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród literackich, mi.in. imienia Astrid Lindgren.
Mała anielinka Balbinka ma dobre serce i strasznego pecha. Ale bardzo, bardzo chce zasłużyć na błękitne skrzydła, czyli wyróżnienie przyznawane anielskim za pomoc ludziom. Czy uda się jej pierwsza prawie samodzielna misja…
ciekawe co myśli o tym królowa

Tytuł : Ciekawe, co myśli o tym królowa

Autor: Paweł Mildner

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 22

Rok wydania: 2013

Zwariowana kartonowa książeczka dla małych i dużych miłośników absurdu.

Witajcie na książkowej karuzeli zaskakujących i zabawnych skojarzeń! Tu wszystko jest możliwe: bocian motocyklista, robot jedzący sztućcami, kosmiczna gra w piłkę... Ilustracje w stylu retro i brawurowy wierszowany tekst zabiorą was na zwariowaną, nieprzewidywalną przejażdżkę. Kwa, kwa i jeszcze raz kwa!
czarna owieczka

Tytuł : Czarna owieczka

Autor: jan Grabowski

Kategorie: bajki o zwierzętach

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2011

Osierocona owieczka wychowuje się razem ze szczeniakiem. Wynika z tego mnóstwo zabawnych sytuacji. Metka sypia w psiej budzie, obszczekuje gości, służy, a nawet biega po podwórku z kością w zębach!
czarus pies z charakterem-001

Tytuł: Czaruś - pies z charakterem

Autor: Romek Pawlak

Kategorie: bajki o zwierzętach

Liczba stron: 78

Rok wydania: 2014

Opowieść o Julce i jej przyjacielu-psie Czarusiu i o tym, że przyjaźń pomoże przetrwać najtrudniejsze chwile, nawet z daleka od domu i bliskich ludzi.
czas start

Tytuł: Czas start!

Autor: Piotr Karski

Kategorie: wydawnictwa popularnonaukowe dla młodzieży

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2014

Nowatorska książka w całości przygotowana przez studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dzieci znajdą w niej odpowiedzi na mnóstwo pytań. Przykładowe tytuły rozdziałów to: Kto wymyślił czas?, Pora na pory roku, Zrób sobie zegar, Trzy w jednym, czyli kalendarz Majów, Podróże w czasie. Wszystkie zagadnienia zostały omówione lekko i z poczuciem humoru, nowoczesna grafika pomaga zrozumieć nawet trudniejsze fragmenty.
demoniczny damianek czyli mistrz kłópotów

Tytuł : Demoniczny Damianek czyli mistrz kłopotów

Autor: Mariusz Niemycki

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 280

Rok wydania: 2013


Niektóre dzieci są nie tylko koszmarne. Mogą być wręcz demoniczne! „Cześć! Mam na imię Damianek, ale wszyscy mówią na mnie Demonek, bo podobno wyglądam jak nieudany syn hrabiego Drakuli. Jest to oczywiście przesada i kiedyś Kryśce, mojej przemądrzałej bliźniaczce, obetnę jęzor za takie głupie gadanie. Wampiry nie mają kumpli, a ja mam ich na pęczki. A dokładnie dwóch – Mateusza i Bogusia. Mam jeszcze Parmezana, który wygląda i zachowuje się jak pies, więc chyba to pies”.
 demoniczny damianek czyli srach ma moje oczy

 

Tytuł: Demoniczy Damianek czyli strach ma moje oczy

Autor: Mariusz Niemycki

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 272

Rok wydania: 2013

Drugi zbiór sześciu komicznych historyjek o wyjątkowo nieznośnym Damianku. Szkolne wpadki i przygody na pograniczu realizmu i fantazji, których bohaterem jest ten chłopiec o niezwykle złośliwym charakterku, prawdopodobnie wywołają u czytelników nie mniejsze oburzenie niż w przypadku pierwszego tomu.

dwa miśki na wynos

Tytuł: Dwa miśki na wynos!

Autor: Marcin Przewoźniak

Kategorie: bajki, baśnie, legendy

Liczba stron: 256

Rok wydania: 2013

Zając – ukochana zabawka pewnego chłopca – zostaje poszarpany przez szczeniaka i ląduje na śmietniku. Tu znajdują go kangur i renifer Świętego Mikołaja, którzy odbywają właśnie próbny lot. Postanawiają zabrać pluszaka do Krainy Świętego Mikołaja, w której zabawki zyskują drugie życie. Fabryka Mikołaja to miejsce niesamowite, jednak nie ma stamtąd powrotu, chyba że dziecko poprosi Mikołaja o swoją starą ukochaną zabawkę.
dzielny fryderyk

Tytuł : Dzielny Fryderyk

Autor: Holly Webb

Kategorie: bajki o zwierzętach

Liczba stron: 136

Rok wydania: 2014

Lotka jest szczęśliwa, bo jej rodzina jest już w komplecie – mieszka z mamą i tatą, a groźna czarownica Pandora już im nie zagraża. Fryderyk, magiczna różowa myszka, postanawia pojechać z Lotką na szkolną wycieczkę i utrzeć nosa wrednej Sarze, która wciąż dokucza Lotce.
dziennik cwaniaczka zrób to sam

 

Tytuł : Dziennik cwaniaczka. Zrób to sam!

Autor: Jeff Kinney

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 224

Rok wydania: 2013

Nie każdy może opisywać swoje życie tak błyskotliwie jak Greg Heffley, ale… powinien przynajmniej spróbować! Teraz wszystkie światła na ciebie: po raz pierwszy to ty będziesz autorem, ilustratorem i głównym bohaterem. W tej interaktywnej książce jest mnóstwo miejsca na twoje własne komiksy i historyjki. Odpowiedz na żenujące pytania Fregleya ("Czy zdarzyło ci się schować jedzenie w pępku, żeby mieć przekąskę na później?"), rozwiąż idiotyczny test na inteligencję Rodricka i dowiedz się, jaki był najgorszy koszmar senny Gregory’ego! (Uwaga – jest naprawdę przerażający!).

elena burzliwe lato

Tytuł : Elena, burzliwe lato

Autor: Nele Neuhaus

Kategorie: bajki o zwierzętach

Liczba stron: 312

Rok wydania: 2014

Elena nie wyobraża sobie życia bez koni. Kiedy siedzi w siodle, zapomina o całym świecie - no, może z wyjątkiem Tima, chłopca z konkurencyjnej stadniny, którego kocha, ale z któym z powodu zadawnionych konfliktów rodzinnych nie może być. Mroczna tajemnica rodzinna sprawia, że młodzi ludzie wciąż muszą się kryć ze swoim uczuciem. Pojawia się też dodatkowy problem - w okolicy zaczynają ginąć konie. Elena i Tim przypadkowo znajdują się w centrum dramatycznych wydarzeń i ryzykują życie, by rozwiązać zagadkę złodziejskiej szajki. Muszą też znaleźć odpowiedź na pytanie - co jest silniejsze: miłość czy nienawiść?
encyklopedia nastolatki

Tytuł : Encyklopedia nastolatki

Autor: Aleksander Minkowski

Kategorie: dziecko, młodzież, encyklopedia, leksykony

Liczba stron: 448

Rok wydania: 2013

Niełatwo być nastolatką. Co krok, to problemy, pytania, wątpliwości. Co się dzieje z ciałem? Co z psychiką? Encyklopedia nastolatki służy dobrą radą i pomocą. W 180 krótkich esejach porusza zagadnienia nurtujące dojrzewające dziewczęta: przyjaźń, miłość, wygląd, seks, ciąża, alkohol i wiele innych. 

Dynamiczny tekst, doskonale wpisujący się w stylistykę młodzieżową, stanowi ogromny atut książki. Niekiedy autor prowokuje czytelniczkę, zmuszając do zastanowienia się nad własnym postępowaniem. Hasła zostały ułożone alfabetycznie. Nowoczesne, a jednocześnie subtelne opracowanie graficzne książki nawiązuje do stylistyki czasopism dla dziewcząt.
fotel czasu

Tytuł : Fotel czasu

Autor: Anna Czerwińska-Rydel

Kategorie: literatura fantasy dla dzieci

Liczba stron: 144

Rok wydania: 2014

Ulubiony fotel Aleksandra Fredry jest na tyle duży, że można usiąść w nim z kimś bliskim i przenieść się w świat największego polskiego komediopisarza, który był również żołnierzem i ziemianinem, a nade wszystko wspaniałym mężem, ojcem i dziadkiem. W książce „Fotel czasu” w taką podróż czytelnik wybiera się z jedenastoletnim Olkiem, chłopcem, który pokonuje dwa wieki, aby poznać najważniejsze momenty z życia swojego prapraprapradziadka. Opowieść pełna dobrych emocji, humoru i przydatnych wiadomości, wypełniona pięknymi, ciepłymi ilustracjami. 
franklin zazdrosny o przyjaciela

Tytuł : Franklin zazdrosny o przyjaciela

Autor: Paulette Burgeois

Kategorie: bajki o zwierzętach

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2012

Uwielbiany przez dzieci na całym świecie zielony żółwik wciąż ma nowe przygody. Tym razem chciałby mieć swojego przyjaciela, misia, tylko dla siebie. Czy miś nie ma prawa bawić się z innymi kolegami? I czy najlepsi przyjaciele zawsze muszą być nierozłączni? Na te ważne pytania pomoże Franklinowi odpowiedzieć… czyjś najlepszy przyjaciel!
gapiszon i korniszon

Tytuł : Gapison i Korniszon

Autor: Bohadan Butenko

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 156

Rok wydania: 2010

Przygody Gapiszona ukazywały się w "Misiu" przez czterdzieści lat. Chłopiec w pasiastej czapce patrzył na świat oczami małych czytelników i tym zyskał ich serca.
gapiszon i wędzone morze

Tytuł : Gapiszon i wędzone morze

Autor: Bohdan Butenko

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2014

Kolejne przygody Gapiszona, jednego z najsłynniejszych polskich bohaterów komiksowych, którego wiele perypetii adaptowanych było przez Telewizję Polską w paśmie Wieczorynki. Tym razem Gapiszon poszukuje wędzonego morza, marząc o wielkich połowach! 
Wędzone morze? Gdzie to jest?... Spytaj Gapiszona!
gdzie jest pingwin

Tytuł: Gdzie jest pingwin?

Autor: Sophie Schrey

Kategorie: podręczniki do edukacji przedszkolnej

Liczba stron: 45

Rok wydania: 2014

Znajdź dziesięć pingwinów Rodzinka niesfornych pingwinów uciekła z zoo i postanowiła powrócić do swojego prawdziwego domu na Antarktydzie. Wraz z nimi przeżyjesz wiele niesamowitych przygód które wywołają nie lada zamieszanie. Czy potrafisz odszukać wszystkie pingwiny na każdym obrazku Przygotuj się na wspaniałą zabawę z pingwinami Jest to książeczka przeznaczona dla dzieci w każdym wieku najbardziej 2-6 pełna kolorowych i zabawnych ilustracji. Mali odkrywcy z wielką przyjemnością sprawdzą swoją spostrzegawczość szukając nie tylko gromadki pingwinów na każdej stronie ale także dodatkowych sprytnie ukrytych elementów i postaci.
jak powstała warszawa

Tytuł : Jak powstała Warszawa

Autor: Grzegorz Czarnecki

Kategorie: historia Polski

Liczba stron: 10

Rok wydania: 2013

Gra planszowa, trasy spacerowe, warszawskie legendy, krzyżówka, model samochodu.
jednorożec białe siostry

Tytuł : Jednorożec. Białe siostry

Autor: Astrid Vollenbruch

Kategorie: fantasy

Liczba stron: 192

Rok wydania: 2007

Tym razem Olka i Julka, a wraz z nimi Szron – srebrzystogrzywy jednorożec – zostają wciągnięci w niebezpieczny spisek czarodziejów. Stawką w tej grze jest istnienie Mglistego Mostu i los jego strażniczek. A Darian, książę Chiarron, uczy się jeździć na rowerze. Tymczasem Węszyciel, wcielone zło Parvy, ma własne plany, w których przyjaciółki mają odegrać kluczową rolę...
jednorożec przez most we mgłę

Tytuł : Jednoroże. Przez most we mgle

Autor: Astrid Vollenbruch

Kategorie: fantasy

Liczba stron: 192

Rok wydania: 2007

Gdy Ola ucieka w głąb mgły na grzbiecie osobliwego konia, którego znalazła w lesie, nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że nic już nie będzie takie, jak przedtem. Jej koń był większy od wszystkich, które kiedykolwiek widziała. Jego sierść była czarna z białymi plamkami niczym gwiazdy na nocnym niebie. Grzywa i ogon lśniły srebrem. Na czole rumaka błyszczał róg, który wyglądał tak, jakby powstał z czystego światła.

Julek podróże do krain wyobraźni

 

Tytuł : Julek. Podróże do krain wyobraźni Juliana Tuwima

Autor: Krystyna Ratajska

Kategorie: biografie, historia Polski, pisarze i poeci

Liczba stron: 120

Rok wydania: 2013

Julek. Podróże do krain wyobraźni Juliana Tuwima to książka, której bohaterem jest słynny polski poeta. Zanim jednak zyskał sławę, a jego utwory stały się znane dzieciom i dorosłym, był małym chłopcem, o dziwo, nieskorym do nauki, ale za to z głową pełną szalonych pomysłów. Tak jak Wy uwielbiał spędzać czas z kolegami na podwórku, poznając jego różne zakamarki, spacerować po mieście, zaglądając w swoje ulubione miejsca, wybierać się na zwariowane wycieczki tramwajem, robić psikusy koleżankom i eksperymentować, przygotowując różne mikstury, nie zawsze bezpieczne. Łódzkie podwórko, ulica Piotrkowska, park w Helenowie, cukiernia Roszkowskiego, kwiaciarnia Salwy, kina, apteki i biblioteki to miejsca dla niego szczególne. Tam spotykał się z przyjaciółmi, przeżywał przygody, doświadczał pierwszych uczuć. To one na zawsze zachowały się w jego pamięci, a ich trwały ślad pozostał w jego wierszach. 

 

kiedy przejdzie mi czkawka

 

Tytuł : Kiedy przejdzie mi czkawka? Odpowiedzi na dociekliwe pytania dzieci

AutorAntje Kleinelumern-Depping

Kategorie: wydawnictwa popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2014

Kto wyłącza światło w lodówce?
Gdzie rośnie pieprz?
Dlaczego północ jest zawsze u góry?
Dlaczego Ziemia jest okrągła, a nie kwadratowa?
Dlaczego woda jest mokra?
Czy ryby mogą cierpieć na chorobę morską?


Dzieci mają talent do zadawania dociekliwych pytań. Dorośli zaś mają talent do… unikania na nie odpowiedzi i do szybkiej zmiany tematu. Bo pytania dzieci tylko z pozoru są proste,
a przecież dorośli boją się przyznać, że czegoś nie wiedzą.
Ale na szczęście ta książka przychodzi z pomocą zarówno ciekawym świata dzieciom,
jak i wszystkim zakłopotanym dorosłym. Podzielona na sześć pasjonujących działów, wypełniona po brzegi dociekliwymi pytaniami i wyczerpującymi odpowiedziami – zaprasza do wesołej zabawy w zadawanie pytań.
klub kociaków słodziaków sprytny

 

Tytuł : Klub Kociaków Słodziaków. Sprytny Dymek

AutorEdyta Zarębska

Kategorie: bajki o zwierzętach

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2014

Witajcie w Klubie Kociaków Słodziaków! Ania, Małgosia, Lila, Róża, Ela i Maja to najszczęśliwsze dziewczynki pod słońcem - każda ma śliczne kociątko. Założyły klub, aby spotykać się i opowiadać o przygodach ukochanych zwierzątek. Mini-powieści dla dzieci w wieku 6-9 lat. Zabawne, pouczające, z urzekającymi czarno-białymi ilustracjami.
Maja drży ze strachu o swojego pupila. Odkąd jej młodsza siostra upodobała sobie Dymka, kotek pragnąc spokoju, wynajduje wciąż nowe kryjówki. A nawet niepostrzeżenie wymyka się z domu… Czy przyjaciółki z klubu potrafią jej pomóc?
klub siostrzyczek zasada trzech

 

Tytuł : Klub Siostrzyczek. Zasada trzech

AutorMegan McDonald

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2012

W rodzinie Reelów Alex zawsze była aktorką przez duże A, a środkowa siostra Stevie chętnie trzymała się w cieniu. Kiedy jednak zostaje ogłoszone przesłuchanie do szkolnego musicalu, Stevie dochodzi do wniosku, że ona także chciałaby choć raz znaleźć się w świetle reflektorów. Dziewczynki czeka pełna emocji rywalizacja o główną rolę w przedstawieniu. Namówione przez Joey, najmłodszą siostrę, Stevie i Alex zaczynają rywalizować o główną rolę w przedstawieniu. Czy Stevie złamie wszystkie zasady, żeby spełnić swoje marzenie? A może to Alex okaże się zdrajczynią? Niech wygra najlepsza siostra!

Kraków dla młodych podróżników

 

Tytuł : Kraków dla młodych podróżników

AutorMarta Spingardi

Kategorie: przewodniki turystyczne dla dzieci i młodzieży

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2013

Oto kolorowy i zwariowany przewodnik po dawnej stolicy Polski, do dziś uważanej za jedno z najpiękniejszych miast Europy.

Opowiemy wam o ważnych miejscach całkiem niepoważnie – o wzgórzu wawelskim zamieszkanym przez smoka, o początkach uniwersytetu, o ołtarzu w szafie rzeźbionym przez Wita Stwosza, o pierwszej krakowskiej galerii handlowej w Sukiennicach czy żydowskiej dzielnicy nazwanej imieniem króla Kazimierza. 

Poznacie niezwykłych krakowian: pierwsze kobiety na świecie, które skończyły studia, zwycięzcę międzynarodowych konkursów malarskich Jana Matejkę i rozmarzonego spacerowicza Stanisława
Wyspiańskiego, a nawet właścicielkę imperium kosmetycznego Helenę Rubinstein.

To książka o Krakowie nie tylko dla młodego turysty, ale dla każdego ciekawego barwnych opowieści o historii Polski i kulturze Europy.
księga ludensona

 

Tytuł : Księga Ludensona

AutorZofia Stanecka

Kategorie: bajki, baśnie, legendy

Liczba stron: 276

Rok wydania: 2013

Rodzina Osmołowskich (mama z 4 dzieci) jedzie na całe wakacje do Jastrzębiej Góry, do starej willi „Jaskółka”. Już pierwszego dnia okazuje się, że nie będą to zwykłe nudne wakacje. Stara willa kryje bowiem w sobie tajemnicę, a raczej tajemniczego gościa – trolla Ludensona. Dzieci dosyć szybko zaprzyjaźniają się z sympatycznym trollem i poznają jego fascynującą historię, w którą zupełnie przez przypadek zostają wplątani.
Czym jest tajemnicza Księgę Ludensona i w czyich rękach się znajdzie?
To książka pełna tajemnic, przygody i humoru.
lek na śmierć

 

Tytuł : Lek na śmierć

AutorJames Dashner

Kategorie: literatura dla młodzieży, sci-fi, sensacja

Liczba stron: 288

Rok wydania: 2014

Thomas wie, że DRESZCZowi nie można ufać, ale oni twierdzą, że czas kłamstw już się skończył, że zebrali w toku Prób wszystkie dane, jakie dało się zebrać, a teraz chcą przywrócić Streferom pamięć, bo potrzebują ich pomocy w ostatecznej misji. Streferzy muszą dobrowolnie pomóc uzupełnić mapę, która pozwoli stworzyć lek na Pożogę.
DRESZCZ nie wie jednak, że stało się coś, czego żadne Próby i żadne Zmienne nie pozwoliłyby przewidzieć. Thomas przypomniał sobie dużo więcej, niż przypuszczają. I wie, że nie może wierzyć w ani jedno słowo z tego, co twierdzi DRESZCZ.
Czas kłamstw już się skończył. Ale prawda jest bardziej niebezpieczna, niż Thomas kiedykolwiek mógł sobie wyobrazić. Czy ktokolwiek przetrwa poszukiwania leku na śmierć?
łazienkowe pytania

 

Tytuł : Łazienkowe pytania

AutorKrystyna Lipka-Sztarbałło

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 50

Rok wydania: 2014

Autorska książka Krystyny Lipki-Sztarbałło, wielokrotnie nagradzanej ilustratorki książek dla dzieci.
„Piękna książka na prozaiczny temat. Prawdziwie KRÓLEWSKA, bo mówi o miejscach, „gdzie król piechotą chodzi” – o wychodkach, toaletach, łaźniach i łazienkach... O cebrzykach, nocnikach i grających, perfumowanych sedesach... O tym, jak radzili sobie z higieną nasi przodkowie i jaki postęp dokonał się w tej dziedzinie. Mnóstwo pożytecznych informacji autorka spakowała zręcznie w kształt przejrzystych rysunków, schematów i sugestywnych obrazów”.
Mam przyjaciela kierowcę autobusu

 

Tytuł : Mam przyjaciela kierowcę autobusu

Autor: Ralf Butschkow

Kategorie: literatura dla dzieci, bajki, baśnie, legendy

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2010

Andrzej musi sobie świetnie radzić z różnymi sprawami — jest przecież kierowcą autobusu.
Skąd pasażerowie wiedzą, kiedy przyjedzie następny autobus? Skąd wiedzą, jaką jedzie trasą?
Są różne typy autobusów. I wszystkie potrzebują specjalnej myjni!
 Mam przyjaciela kosmonautę

 

Tytuł : Mam przyjaciela kosmonautę

AutorRalf Butschkow

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2012

Jurek ma bardzo ciekawy zawód - jest kosmonautą. Właśnie przygotowuje się w ośrodku szkoleniowym do swojego pierwszego lotu w kosmos. Wszystkim zainteresowanym dzieciom opowiada, co musi umieć kosmonauta i jak wygląda życie oraz praca na orbicie.

 Motyle dzienne i motyle nocne

 

Tytuł : Motyle dzienne, motyle nocne

AutorMałgorzata Jurczak

Kategorie: literatura dla dziewcząt

Liczba stron: 192

Rok wydania: 2014

Jeśli się ich boisz, musisz trzymać wieczorem okno zamknięte, zwłaszcza gdy światło jest zapalone. Ale chyba coś stracisz. Prawdę o lipcowej nocy.
Nie wiadomo, czemu Malwina nazywa się Malwina. Może z powodu różowych malw, które przyśniły się kiedyś jej mamie, projektantce ogrodów? A może dostała imię po tacie, tajemniczym Melvinie Blue z Nowego Jorku, który nawet nie wie, że ma córkę…? Myśli Malwiny, spędzającej lato w sennej i z pozoru zwyczajnej miejscowości, zaprząta jednak nie tylko nieobecny ojciec. Są jeszcze dziwni mieszkańcy miasteczka – kamieniarz rzeźbiący smutne anioły, córka cyrkowców w męskim kapeluszu, pisarka, która nigdy nie opuszcza domu… I oczywiście nocne motyle. Czy da się je pokochać?
 możesz wybrac kogo chcesz pożreć

 

Tytuł : Możesz wybrać kogo chcesz poznać 

AutorDorota Combrzyńska-Nogala

Kategorie: literatura dla młodzieży

Liczba stron: 200

Rok wydania: 2013

Leon nie ma w domu spokoju – nowa macocha, nowa siostra i miotający się między nimi ojciec – to nie są warunki dla rozsądnego nastolatka. Dlatego z radością przeprowadza się do babci, która mieszka w jednej z łódzkich kamienic przy Piotrkowskiej. Tam, w mieszkaniu sąsiada, którego kotami ma się opiekować pod nieobecność właściciela – spotyka Miłkę, dziewczynę o dość irytującym sposobie bycia.
Tych dwoje indywidualistów i samotników z czasem łączy coraz więcej: upodobania muzyczne, tajemnica despotycznej babki Miłki, niezwykłe postaci i wydarzenia, na jakie natykają się podczas swoich wędrówek po mieście
Nie liczcie jednak na typowe love story. To raczej niezła szarpanina emocjonalna z ciągłym pytaniem w tle: czy warto?
 Najwierniejsi przyjaciele

 

Tytuł : Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie

AutorRenata Piątkowska

Kategorie: opowiadania, przyrodnicza

Liczba stron: 120

Rok wydania: 2014

Niekiedy słyszymy historie o psach, które dokonały czegoś niezwykłego - uratowały człowieka, pomogły mu wyzdrowieć lub nie mogły się z nim rozstać. Takie przykłady psiej wierności, przywiązania i mądrości stały się inspiracją dla wzruszających i dających do myślenia opowiadań Renaty Piątkowskiej. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy kochają psy!

na krakowskim rynku wszystko zdarzyc się może

 

 

Tytuł : Na krakowskim rynku wszystko się zdarzyć może

AutorGrażyna Kustra

Kategorie: przewodniki

Liczba stron: 80

Rok wydania: 2013

Dziecięce przygody zostały wpisane w bajeczne z natury jurajskie krajobrazy okolic Krakowa. Kto chce zwiedzić z nami Dolinę Prądnika, Ojców, Tęczyn, Dolinę Bolechowicką niech przeczyta tę książkę!

oto jest londyn

 

Tytuł : Oto jest Londyn

AutorMiroslav Sasek

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 56

Rok wydania: 2014

Drugi tom kultowej serii książek dla dzieci o miastach świata. Tym razem czarujące ilustracje Miroslava Šaška przeniosą Was do Londynu sprzed lat.

Miroslav Šašek (1916–1980) – czeski ilustrator, malarz, autor książek dla dzieci. Z wykształcenia architekt. W 1948 roku, gdy w Czechosłowacji władzę przejęła partia komunistyczna, wyemigrował do Niemiec. Osiedlił się w Monachium, gdzie przez kilka lat pracował w Radiu Wolna Europa. Na wakacjach w Paryżu wpadł na pomysł książki „Oto jest Paryż”. 

 

 podkrywca 3d niezwykły kosmos

 

Tytuł : Odkrywca 3D. Niezwykły kosmos

Kategorie: astronomia, astrofizyka

Liczba stron: 30

Rok wydania: 2013

Najlepszy przewodnik po tajemnicach Układu Słonecznego, pełen intrygujących obrazów i zaskakujących faktów. Przedstawia materiał zebrany podczas różnych badań i misji kosmicznych, odkrywając tajemnice planet i Słońca. Oszałamiające ilustracje i fantastyczne fotografie zabierają czytelnika w niezwykłą podróż. Dodatkowo w książce umieszczono pięć trójwymiarowych, rozkładanych obrazów, które niemal ożywiają przestrzeń kosmiczną.

Pan Motorek

 

Tytuł : Pan Motorek

AutorWanda Chotomska

Kategorie: bajki, baśnie, legendy

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2014

Wielka kontynuacja sukcesu PANNY KRESECZKI.
Czytelnikom "Świerszczyka" tak bardzo podobały się przygody Panny Kreseczki, że koniecznie chcieli kolejnej opowieści w tej samej konwencji. W latach 1960–1961 Wanda Chotomska i Bohdan Butenko stworzyli więc nowy cykl historyjek. Tym razem bohaterem został niezwykle pomocny PAN MOTOREK. To on zamienił szafę w windę i zastąpił w zaprzęgu konia. Komu jeszcze pomógł? Z książki się tego dowiecie.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." rel="lightbox[nowedzieci]">Pan Rurak

 

Tytuł : Pan Rurak

AutorEwa Ostrowska

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2010

Pan Rurak opowiada o miłości rodziców. W życiu Madzi pojawia się malutki braciszek. Dziewczynka ma wątpliwości, czy nadal jest kochana. Nasze dzieci często zadają niełatwe pytania, miewają rozterki i borykają się z kłopotami. Seria książeczek Z supełkiem pomaga najmłodszym odnaleźć się w trudnych sytuacjach, a dorosłym podpowiada, jak zrozumieć dzieci. Barwne, pełne ciepła książeczki, które poruszają ważne problemy, stanowią cenną pozycję w domowej biblioteczce.

Podzielone krolewstwo jaskółcze gniazdo

 

Tytuł : Podzielone królestwo 3. Jaskółcze Gniazdo w ogniu

AutorAllan Frewin Jones

Kategorie: literatura dla młodzieży, fantasy

Liczba stron: 176

Rok wydania: 2013

Legendy mówią, że kiedyś, dawno, dawno temu, był jeden świat cały, jak piłka pływająca w przestrzeni, i że rządził wtedy mądry władca.
Legendy mówią też, że władca pomylił się i spowodował wielki wybuch - tak wielki, że cały świat rozbił się na tysiące kawałków - wysp dryfujących na niebie.
Władca zdał sobie sprawę, jak straszny błąd popełnił i w kilka minut, jakie pozostały do zniszczenia świata, udało mu się umieścić sześć magicznych koron na sześciu statkach i wysłać je tak daleko od eksplozji, jak to możliwe, z nadzieją, że pewnego dnia ktoś zbierze wszystkie korony i zjednoczy rozbity świat. Czy uda się to dwójce bohaterów, z którymi podążają źli piraci?
poradnik małego patrioty

 

Tytuł : Poradnik małego patrioty

Autor: Marcin Przewoźniak

Kategorie: dziecko, młodzież, historia Polski, poradniki

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2014

Kolejna książka Marcina Przewoźniaka, autora m.in. bestsellerowego "Poradnika małego skauta".
Bycie Polakiem Małym lub Polką Małą jest fajne i bardzo ważne. Fajne, bo należysz do wspaniałego narodu, masz piękną ojczyznę o ciekawej historii, świetnych tradycjach, bohaterach, przy których wysiada nawet James Bond. Żyjesz w państwie, które nie jest nudne, a odkrywanie jego tajemnic na pewno okaże się fascynującą przygodą. Dlatego rację ma ten, kto jest patriotą, ponieważ wie, z czego jest dumny i rozumie, dlaczego kocha swoją ojczyznę!
Chwileczkę, chwileczkę. Ale czy dziecko może być dumne ze swego kraju? No pewnie. Każdy z nas powinien być dumny z tego, że jest Polakiem. Przekonaj się o tym razem z nami.

 

Róża kucyk który tęskni za domem

 

Tytuł : Róża. Kucyk, który tęskni za domem

AutorTina Nolan

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2014

Kiedy sąsiadka Ewy, Olga Polińska, przewraca się na lodzie i łamie nogę, nie może już dłużej opiekować się Różą, kucem szetlandzkim. 
Róża wraca do schroniska „Cichy kąt”, ale nie jest łatwo znaleźć dla niej nowych opiekunów, bo kuc ciągle sprawia problemy... 
Czy uda się pomóc Róży? 
Może jeden z genialnych pomysłów Ewy pozwoli Róży znaleźć wreszcie opiekuna i nowy dom.
sześć dominika

 

Tytuł : Sześć Dominika

AutorAnna Łacina

Kategorie: społeczno-obyczajowa

Liczba stron: 406

Rok wydania: 2008

Powieść Sześć Dominika jest współczesną historią pewnej rodziny, w której kręgu znajdują się nastolatka z problemami, trochę zakompleksiony doktorant biologii, zagadkowa blondynka należąca do szajki złodziei warzyw, zagubiony w Polsce Szkot native-speaker, szukający żony Irakijczyk... Akcja powieści rozgrywa się w dzisiejszym Toruniu; losy bohaterów przewrotnie łączy za sobą filuterny los, tak, aby rodzinne tajemnice ujrzały światło dzienne, dorośli wreszcie przestali kłamać, zakochani w końcu się ze sobą związali, a samotni znaleźli przyjaciół.
Sześć Dominika to historia o trudnym budowaniu rodzinnych relacji, odzyskiwaniu zaufania i braniu odpowiedzialności za swoje czyny. To wspaniała, pełna ciepła i humoru opowieść o współczesnych dylematach i ponadczasowych problemach, które można rozwiązać tylko wspólnie z drugim człowiekiem.
tajemnice zatoki delfinów

 

Tytuł : Tajemnice Zatoki Delfinów

Autor: Magdalena Podbylska

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 124

Rok wydania: 2013

Pasjonująca i zabawna opowieść o dziewczynkach detektywkach, które spędzając lato u cioci w Zatoce Delfinów, nieustannie natykają się na zagadkowe zdarzenia. Wszyscy w miasteczku znają dociekliwość i przenikliwość myślenia małych detektywek, chętnie więc dzielą się z nimi swoimi obserwacjami, gdy zachodzi coś niepokojącego - jak zniszczenia w ogródku, włamanie do sklepu z ceramiką. a wreszcie zniknięcia New Yorka, ukochanego psa pani Haley.

tere fere

 

Tytuł : Tere-fere kuku. Stare i nowe wyliczanki. 

Autor: Natalia USenko. Danuta Wawiłow

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2011

W domu, w przedszkolu, w szkole, na podwórku, w parku, w lesie - wszędzie, gdzie dzieci wesoło się bawią, potrzebne są wyliczanki.
Żeby rozpocząć grę, dowiedzieć się, kto pierwszy, a kto ostatni, wybrać coś lub kogoś - potrzebne s a wyliczanki.
Jeśli lubisz uczyć się na pamięć wierszyków, chcesz rozbawić i zaskoczyć rówieśników i dorosłych - sięgnij po wyliczanki.
Tylko nie impreza

 

Tytuł : Tylko nie impreza!

Autor: Ida Pierelotkin

Kategorie: literatura dla dziewcząt

Liczba stron: 216

Rok wydania: 2013

Irmina nie należy do osób śmiałych, przebojowych i wygadanych. Czy uda jej się zwrócić na siebie uwagę genialnego gwiazdora szkolnego kółka teatralnego?? Niewykonalne!! Inne zdanie na ten temat mają jej przyjaciółki: bezczelna i sprytna Gośka oraz Fretka, która nie zaprząta sobie głowy problemem „co ludzie powiedzą”. Czy mieszkanie przy ul. Urwańskiej 13 sprawdzi się w roli miłosnej pułapki? Czy przetrzyma najazd gimnazjalnych barbarzyńców, sceny zazdrości, gmatwaninę intryg, serię niezapowiedzianych wizyt i nieprzewidzianych wypadków?

ula i urwisy nowi sąsiedzi

 

Tytuł : Ula i urwisy. Nowi sąsiedzi

Autor: Katarzyna Majgier

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2014

Poznajcie Ulę, dzięki której zapomnicie, co to nuda! Dziewczynka ma głowę pełną fantastycznych pomysłów (chociaż jej rodzice mają trochę inne zdanie na ten temat).
Lubi zwierzęta (zwłaszcza małe), książki (te do czytania, te do oglądania i te do kolorowania), jedzenie, które chrupie w zębach, czekoladę, nawet jeśli nie chrupie, no i oczywiście lubi się bawić. A w wymyślaniu zabaw nie ma sobie równych. Nawet Urwisy z sąsiedztwa będą pod wrażeniem!
Uwaga: pierwszy tom prześmiesznej serii, od której nie będziecie mogli się oderwać!
Uniwersytet dziecięcy

 

Tytuł : Uniwersytet Dziecięcy

Autor: Ulla Steuernagel, Urlich Janssen

Kategorie: wydawnictwa popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży

Liczba stron: 224

Rok wydania: 2013

Dlaczego śmiejemy się z dowcipów?
Dlaczego ludzie umierają?
Dlaczego jedni są biedni, a inni bogaci?
Dlaczego muzułmanie modlą się na dywanach?
Dlaczego szkoła jest głupia?

Dzieci zadają mnóstwo pytań. Zabawnych i poważnych, odkrywczych i banalnych, rozbrajających i zuchwałych. A dorośli głowią się, jak na nie odpowiedzieć. Na szczęście są profesorowie, którzy nie boją się wyzwań i chętnie przyjmują najmłodszych... na uniwersytet!

Uniwersytety Dziecięce to cykle wykładów dla dzieci prowadzone przez prawdziwych uniwersyteckich profesorów. Pierwszy z nich zorganizowano w Tybindze w Niemczech. Dziś są one popularne na całym świecie – także w Polsce.
uniwersytet dziecięcy wyjaśnia

 

Tytuł : Uniwersytet Dziecięcy wyjaśnia tajemnice kosmosu

Autor: Ulrich Janssen, Klaus Werner

Kategorie: astronomia, astrofizyka

Liczba stron: 224

Rok wydania: 2009

Jeśli sądzicie, że astrofizyka to nauka tylko dla dorosłych, a przestrzeń kosmiczna nie jest odpowiednim miejscem dla dzieci - ta książka wyprowadzi was z błędu. Jej autorzy zabierają młodych czytelników w pasjonującą podróż wśród gwiazd, planet, czarnych dziur i supernowych - a przy okazji odpowiadają na niezliczone trudne pytania:
Dlaczego wszechświat jest tak wielki?
Czy człowiek poleci kiedyś na Marsa?
Co może nas spotkać podczas podróży kosmicznej?
Skąd się biorą czarne dziury?
Dlaczego gwiazdy świecą?
Czy da się przekroczyć prędkość światła?
Co było przed Wielkim Wybuchem?
Dlaczego wszechświat się nie rozpada?
Czy można rozciągnąć czas?
Gdzie mieszkają kosmici?

...i wiele, wiele innych.
Władca lewawu

 

Tytuł : Władca Lewawu

Autor: Dorota Terakowska

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 112

Rok wydania: 2011

Bartek jest zwykłym chłopcem. Urodził się w Krakowie. Minęło już dziewięć lat, odkąd jego rodzice zniknęli bez śladu. ... Czy na pewno? A jeśli wszystko jest na odwrót? W poszukiwaniu zaginionej mamy Bartek wielokrotnie przemierza stare miasto. Kolejna wyprawa na Wawel przynosi zaskakujące odkrycie. Jeden z korytarzy Smoczej Jamy wiedzie na brzeg Wisły - niby ten sam, lecz jakiś inny. Przed Bartkiem otwiera się Kraków - ale jakby po drugiej stronie lustra. Wowark, Lewaw - tak nazywają się teraz miejsca, które dotąd nie miały dla Bartka tajemnic. Poznanie ich zagadek będzie wymagało wiele odwagi. Czy warto narażać się na gniew mrocznego władcy Lewawu? Czy chłopiec dowie się prawdy o sobie i swojej rodzinie?

w pewnym teatrze lalek

 

Tytuł : W pewnym teatrze lalek 

Autor: Lidia Miś

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2014

Do teatru lalek przybywa nowa marionetka Perełka. Jest niedoświadczona i nigdy nie występowała na scenie. Do roli aktorki pomagają jej przygotować się nowi przyjaciele: Kamilla, Babcia, Miś i Kaczka. Plejada marionetek, jawajek i pacynek wiedzie na pozór beztroskie życie, co rusz wcielając się w nowe kreacje. Okazuje się jednak, że aktorstwo niesie ze sobą wiele wyzwań, a teatr jest czymś więcej niż pracą – jest całym ich światem!

Książka W pewnym teatrze lalek w sposób zabawny, a zarazem wzruszający opowiada o kształtowaniu charakteru, partnerskich relacjach i przynależności do grupy. To opowieść o budowaniu własnej tożsamości, rozpoznawaniu emocji oraz o otwartości na potrzeby innych.

wydma z ulicy wydmowej

 

Tytuł : Widma z ulicy Wydmowej

Autor: Kalina Jerzykowska

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 144

Rok wydania: 2013

Wakacje...
Nie ma to jak powałęsać się trochę po okolicy... Nie ma to jak ciachnąć nieco gąszczu maczetą - a nuż znajdzie się coś w niepozornym, zielonym lasku? Tropienie krwawego upiora po zatęchłych piwnicach też jest niczego sobie. To nic, że w ogonie ciągnie się dystyngowana i nieco postrzelona rodzinka (babcia i Kocia Ciocia), Amerykańce w panamach i posterunkowy Cykor z kajdankami. Dzieje się dużo, duch kłębi się gęsto, a skarb nęci.

Zaczarowany dom matyldy

 

Tytuł : Zaczarowany dom Matyldy

Autor: Mariusz Niemycki

Kategorie: literatura dla dzieci

Liczba stron: 168

Rok wydania: 2009

Dziewięcioletnia Matylda wraz z tatą przeprowadzają się do Miłopola. Czeka tam na nich dom pełen magii, dziwna Malinowa Pani, tajemniczy ogród i nie tylko. Czy dziewczynka pozna tajemnicę domu? Czy odkryje kim właściwie jest Malinowa Pani? Czy nowe miejsce rozproszy smutek, który ogarnął ją po śmierci mamy? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania to koniecznie poznaj perypetie sympatycznej Matyldy i jej taty pisarza.

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie
ul. Wileńska 32, 05-200 Wołomin
tel. 22 776 29 53

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Twoje preferencje dotyczące plików cookies znajdują się w ustawieniach przeglądarki, gdzie możesz je zmienić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat cookies przejdź pod adres na Wikipedii.

Akceptuję cookies pochodzące z tej strony.