Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie

Kontakt

ul. Wileńska 32
05-200 Wołomin
Tel.   22 776 29 53
Kom. 519 723 455

mbpwolomin@interia.pl

Dział promocji

fblogo

Godziny otwarcia

Poniedziałek 12.00–19.00
Wtorek 12.00–19.00
Środa 9.00–16.00
Czwartek 12.00-19.00
Piątek 12.00-19.00
Sobota 9.00-14.00
↓↓↓ Rozwiń (filie) ↓↓↓

Sprawdź dostępność tytułu

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter. Na Twój adres email będziemy cyklicznie wysyłać informacje o wydarzeniach kulturalnych i nowościach w naszych zbiorach.

urodzinowa lista autorów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie bierze udział w PROGRAMIE ROZWOJU BIBLIOTEK

Realizujemy projekty wspierane przez AKADEMIĘ ROZWOJU FILANTROPII W POLSCE

Kalendarium powiatowe

1234567
8910Finisaż wystawy malarstwa Elżbiety Łysoniewskiej11121314
15PRZEDSZKOLANDIA – ROZPOCZĘCIE NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW.
Rozpoczęcie zajęć ZESPOŁU TAŃCA NOWOCZESNEGO „ATUT”
OGNISKO PLASTYCZNE. Rozpoczęcie zajęć BATIKU dla młodzieży i dorosłych.
16Język Angielski w MDK - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
spotkanie organizacyjne DZIECIĘCEGO I MŁODZIEŻOWEGO ZESPÓŁU WOKALNEGO.
„MAŁA BALERINA” – rozpoczęcie zajęć
Rozpoczęcie zajęć w KLASIE TRĄBKI
17Dzień Sybiraka - obchody
Rozpoczęcie zajęć w KLASIE SKRZYPIEC
Rozpoczęcie ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH DLA DZIECI 7-12 LAT
18Uroczystość patriotyczna – 70. ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
SZKOŁA PAMIĘCI I SZYBKIEGO CZYTANIA WOJAKOWSKICH.
Rozpoczęcie WARSZTATÓW MALARSTWA I RYSUNKU
19MECHANIKA I LEGO-ROBOTYKA. Spotkanie organizacyjne
UNIWERSYTET DZIECIĘCY - Temat: SUCHY LÓD.
20Festyn Ludowy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa21Występy artystyczne uczestników Zespołu Tańca Nowoczesnego „ATUT”
OTWARCIE WYSTAWY „ŚLADAMI CYRYLA I METODEGO – OD MORAW DO CHORWACJI”
22232425„DZIEJE RODÓW I REZYDENCJI MAGNACKICH W WARSZAWIE I W POLSCE”. 26UNIWERSYTET DZIECIĘCY - Temat: KWASY I ZASADY.27Zaproszenie na wernisaż
WARSZTATY RĘKODZIEŁA dla dorosłych i młodzieży. Temat: PUDEŁKA NA HERBATĘ.
28
2930ZAJĘCIA EDUKACYJNE dla zaawansowanych SZKOŁY PAMIĘCI I SZYBKIEGO CZYTANIA WOJAKOWSKICH1234WOŁOMIŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY - wykład inauguracyjny5
678910AUTOKAROWA WYCIECZKA DO ŁODZI1112

Aktualności

Poczytaj mi Famo

Superman zagościniec 1

informacja o prenumeracie-001

dkk-plakat-2014-dwa-kluby 600px

 

Apollo 11

Tytuł: Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc

Autor: Ewa Nowak

Kategorie: lotnictwo, kosmonaturyka, literatura popularnonaukowa dla dzieci

Liczba stron: 64

Rok wydania: 2014

„Apollo 11” to opowieść o pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu; szczegóły lotu, informacje techniczne i wartka akcja – do przeczytania jednym tchem! 
Połykam strony - trzeci poziom serii Czytam sobie, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Baba Jaga na deskorolce

Tytuł : Baba Jaga na deskorolce

Autor: Zbigniew Dmitroca

Kategorie: bajki, baśnie, legendy, nauka 

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2014

Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Bo radość czytania to bakcyl, którym naprawdę warto się zarazić! Świetna zabawa i nauka czytania!
Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków
Co wolno a czego nie

Tytuł : Co wolno, a czego nie? Czylibycie grzecznym nie jest łatwe

Autor: Nele Moost

Kategorie: literatura dla dzieci do lat 6

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2014

Wydaje się Wam, że bycie grzecznym to prosta sprawa? Nic bardziej mylnego! Mały kruk nie przestrzega wszystkich przyjętych zasad dobrego wychowania, a to oznacza, że może nie dostać urodzinowych prezentów, na które tak bardzo czeka. Ale od kogo zdobyć tę tajemną wiedzę: od misia, który nic nie wie na ten temat, od owieczki, która go zbywa, czy od zająca-mądrali? Sprawdźcie, jakie rozwiązanie znajdzie sympatyczny mały kruk! Bestsellerowa seria książek Nele Moost o przygodach małego kruka. Dopełnieniem humorystycznych opowiadań są barwne i szczegółowe ilustracje Annet Rudolph. Bohaterem serii jest sympatyczny mały kruk Skarpetka. Choć nie zawsze postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, to bardzo chętnie je poznaje. Każde opowiadanie zawiera cenny morał, mały kruk m.in. uczy się, jak być najgrzeczniejszym zwierzątkiem w całym lesie, oraz poznaje wartość przyjaźni. Książki o małym kruku cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Opowiadania, przetłumaczone na wiele języków, zdobyły już rzeszę fanów. Mali czytelnicy mogą utożsamić się z niesfornym krukiem, zdobywając jednocześnie cenną wiedzę. Zapraszamy do świata Skarpetki. Gwarantujemy świetną zabawę przy lekturze!
Czarne serce

Tytuł : Czarne serce

Autor: Elisa Puricelli Guerra

Kategorie: literatura dla młodzieży

Liczba stron: 325

Rok wydania: 2013

Czy myślałeś kiedyś, że spotkasz bohatera ze swoich snów? Sławna pisarka dla młodzieży, Kornelia Wyndham, zniknęła. Zostawiła nieukończony ostatni tom serii, której bohaterem jest idol tysiący nastolatek, Narcyz Spark, posępny piosenkarz rockowy. Jej siostrzenica Viola zaczyna śledztwo, gdy nagle i niespodziewanie przed drzwiami domu pojawia się... piękny siedemnastolatek, który właśnie wyszedł ze stron książki ciotki... Z pomocą ekscentrycznej bibliotekarki i nadętego francuskiego detektywa dwoje nastolatków zaczyna swoją pełną przygód podróż ulicami Londynu; śledzeni na każdym kroku przez bezlitosnego nieprzyjaciela, którego celem jest odnalezienie Kornelii przed nimi. Wszystkie poszlaki prowadzą na cmentarz Highgate, gdzie docierają do kamiennego anioła. Na jego przedramieniu wyryty jest napis „Czarne Serce”. Gdy Viola odkryje znaczenie tych słów, będzie mogła połączyć niezrozumiałe dla niej początkowo wątki historii i, być może, podbije serce niedostępnego Narcyza?
Czarownica i kot

Tytuł: Czarownica i kot

Autor: Maja Strzebońska

Kategorie: literatura dla dzieci do lat 6

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2014

Co to za czarownica, która nie pamięta magicznych zaklęć, na nikogo nie rzuca złych uroków, a jej największym marzeniem jest znalezienie przyjaźni? To czarownica inna niż wszystkie! Poznaj przygody „strasznej” wiedźmy i uroczego kotka i dowiedz się, jak zakończyła się ta nietypowa znajomość. Pozwól się „oczarować” już dziś! Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami wykonanymi przez jej mamę - Alicję Karczmarską-Strzebońską. W serii ukażą się: Czarownica i ryba,Czarownica i kociaki, Czarownica i tajemnicza mikstura.
Czarownica i ryba

Tytuł: Czarownica i ryba

Autor: Maja Strzebońska

Kategorie: literatura dla dzieci do lat 6

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2014

Seria przygód czarownicy, która skutecznie obala stereotypy dotyczące „złych wiedźm”, to zbiór krótkich historii przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców. Główna bohaterka stanie przed trudnym wyborem – będzie musiała zdecydować, czy ważniejsze jest dla niej szczęście własne, czy innych. Towarzyszące temu przygody wywołają uśmiech na niejednej twarzy. Maja Strzebońska i jej mama – Alicja Karczmarska-Strzebońska – stworzyły zabawną, ale i skłaniającą do refleksji serię. Niezwykle barwne i dynamiczne ilustracje pobudzają wyobraźnię dziecka, a mądre opowieści, napisane prostym, ale ciekawym językiem, przypominają o tym, jak ważna jest przyjaźń, uczą empatii i pokazują, że pozory mogą mylić... Książka idealna dla każdego, kto chce poznać magię z innej strony!
Czekoladowy piesek

Tytuł : Czekoladowy piesek

Autor: Holly Webb

Kategorie: bajki o zwierzętach, literatura dla dzieci w wieku 7-13 lat

Liczba stron: 160

Rok wydania: 2014

Amy i Lara są siostrami i bardzo się kochają. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy dziewczynkom przychodzi zamieszkać w jednym pokoju. Odtąd Amy będzie musiała radzić sobie z zazdrością o ukochanego pieska Czoko, ulubione książki i zabawki. Czy siostry w końcu się pogodzą?
czroro dzieci i coś

Tytuł : Czworo dzieci i "coś"

Autor: Jacqueline Wilson

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 -13 lat

Liczba stron: 464

Rok wydania: 2014

Róża i Robert wcale nie mają ochoty spędzać wakacji z nową rodziną swojego taty. Woleliby się w spokoju pobawić albo poczytać, ale przyszywana siostra, Psujka, ciągle im dokucza. Wszystko się zmienia, kiedy w czasie pikniku odnajdują kudłatego Piaskoludka, który ma moc spełniania życzeń.

Kto wymyśli najciekawsze życzenie? Jakie czekają ich przygody? I co najważniejsze - czy w końcu uda im się zaprzyjaźnić?
Dawniej i dziś

 

Tytuł : Dawniej i dzieś. Jak żyły dzieci przed stu laty, a jak żyją dzisiaj

Autor: Christa Holtei

Kategorie: literatura popularnonaukowa dla dzieci, historia życia codziennego

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2014

Jak się żyło dzieciom sto lat temu? Jak było w domu? A jak w szkole? Jakie ubrania nosiły dzieci? Czym się bawiły? Pasjonująca podróż w czasie na dwunastu rozkładanych kartach z ilustracjami.

 

Dropsik potzrebuje pomocy

Tytuł : Dropsik potrzebuje pomocy

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 -13 lat

Liczba stron: 160

Rok wydania: 2014

Bohaterem tomu jest Drops – przeuroczy mały piesek, rasy norwich terier, który zostaje rozdzielony z rodzeństwem i trafia do azylu dla zwierząt prowadzonego przez oszustkę. Choć Dropsik odzyskuje wolność dzięki akcji dyrektorki Przytuliska, już nie potrafi nikomu zaufać i ucieka ludziom, którzy chcą mu pomóc. Znajduje go na polu, na końcu tęczy mała Martyna, niepełnosprawna dziewczynka, która bardzo potrzebuje przyjaciela.
Dwoje ludzi

Tytuł : Dwoje ludzi

Autor: Iwona Chmielewska

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7-13 lat

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2014

„Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem” – tak zaczyna się autorska książka Iwony Chmielewskiej. Książka, którą od lat delektują się zagraniczni wielbiciele autorki i której wydanie w Polsce było od dawna wyczekiwane. To typowy picturebook, w którym za pomocą prostych metafor opisane są i pokazane zależności w związkach. Dla dzieci i dla dorosłych. Do podarowania w dniu ślubu, w rocznicę związku, do refleksji po rozstaniu…
Dzienniki Nikki chcę zostać

Tytuł: Dzienniki Nikki. Chcę zostać gwiazdą

Autor: Rachell Rene Russell

Kategorie: literaura dla dzieci w wieku 7 -13 lat

Liczba stron: 320

Rok wydania: 2012

Droga Nikki do sławy: 

Pojedynek z primadonną, kłótnia z przyjaciółkami a może zespół równie utalentowany co MGR (Młoda Gwiazda Rocka)... Dalsza część przygód niezrównanej Nikki!
Dzienniki Nikki nie tylko o szkole

Tytuł: Dzienniki Nikki. Nie tylko o szkole!

Autor: Rachel Renee Russell

Kategorie: literaura dla dzieci w wieku 7 -13 lat

Liczba stron: 320

Rok wydania: 2012

Książka Roku 2010 w USA!
W USA sprzedanych ponad 3 miliony egzemplarzy! Tłumaczona na 23 języki!
Dzienniki Nikki to zapiski zmagań nastolatki, która musi dopasować się do swojej nowej szkoły i przetrwać. Ze śmiesznymi rysunkami autorki i jej młodszej córki.
Nikki idzie do nowej szkoły. Kogo tam pozna? Na początek pozna kogoś nieznośnego. I kogoś przystojnego. No i ma nowy pamiętnik, żeby to wszystko opisać.
Dzienniki Nikki tańczę na lodzie

Tytuł : Dzienniki Nikki. Tańczę na lodzie

Autor: Rachel Renee Russell

Kategorie: literaura dla dzieci w wieku 7 -13 lat

Liczba stron: 368

Rok wydania: 2013


Nikki jest zdecydowana pomóc Brandonowi, swojej szkolnej miłości, w uratowaniu schroniska dla psów. Sprawa staje się szczególnie ważna, gdy Nikki odkrywa zaskakującą tajemnicę Brandona. Wtedy, wraz z przyjaciółkami Chloe i Zoey, decyduje się wziąć udział w szkolnym programie dobroczynnym „Święta na Lodzie”, by zebrać pieniądze na schronisko. Niestety, MacKenzie musiała wściubić swój nos także i w tę sprawę, co oczywiście spowodowało mnóstwo nowych kłopotów. Czy niezwykłe pomysły Nikki uratują galę na lodzie i czy uda się ocalić schronisko przed zamknięciem?
Dziewczynyz Olimpu kryształowe łzy

 

Tytuł: Dziewczyny z Olimpu. Kryształowe łzy

Autor: Elena Kedros

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 -13 lat, fantasy

Liczba stron: 255

Rok wydania: 2013

Sid, Luce i Hoon, na pozór zwyczajne nastolatki, odkrywają, że w dalekiej przeszłości były greckimi boginiami: Artemidą, Afrodytą i Ateną. Wyposażone w magiczne kamienie, rozpoczynają fascynującą wędrówkę po Olimpie i przypominają sobie zatraconą w pamięci przeszłość.

Gra w kłamstwa

Tytuł: Gra w kłamstwa

Autor: Sara Shepard

Kategorie: literatura dla dziewcząt

Liczba stron: 296

Rok wydania: 2013

Najgorsze w byciu martwym jest to, że niczego już nie przeżyjesz.
Nigdy więcej nie pocałujesz chłopaka.
Nigdy więcej żadnych sekretów.
Nigdy więcej plotek z dziewczynami.

Chciałam dostać coś, czego nikt inny jeszcze nie otrzymał – drugie życie.
Dzięki Emmie, mojej zaginionej siostrze bliźniaczce, mam na to szansę.

Poznaj nową książkę Sary Shepard, autorki bestsellerowej serii „Pretty Little Liars”.
To ekscytująca powieść o sekretach i kłamstwach, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Na jej podstawie powstał serial telewizyjny „The Lying Game”.

Niech gra w kłamstwa się zacznie.
Grzechy anioła

Tytuł : Grzechy anioła

Autor: L.H. Zelman

Kategorie: literatura dla dziewcząt, fantasy

Liczba stron: 328

Rok wydania: 2012

Ostatni tom fascynującej trylogii o walce sił dobra i zła oraz… niebezpiecznych pokusach. Toczy się zażarta batalia o ludzkie dusze. Sojusznicy Samaela coraz bardziej rosną w siłę i szala zwycięstwa zaczyna przechylać się na ich stronę. Czy armia aniołów ma jakiekolwiek szanse ocalić świat przed ostatecznym pogrążeniem w chaosie? Czy pośród całego tego szaleństwa Andrea i Kaspar dostaną szansę, by znowu być razem? Czy łączące ich uczucie zdoła pokonać wszystkie przeszkody? Odpowiedzi poznasz, gdy przeczytasz „Grzechy anioła”. Lidia Zelman urodziła się w Olsztynie. Jest absolwentką polonistyki i bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Na co dzień uczy języka polskiego i prowadzi edukację związaną z prawami dziecka. Uwielbia pracę z młodzieżą, kino, literaturę okresu romantyzmu i muzykę rockową, a jej największym marzeniem jest wybrać się w rejs dookoła świata.
Historia pewnego statku

Tytuł : Historia pewnego statku. O rejsie "Titanica".

Autor: Zofia Stanecka

Kategorie: literatura dla dzieci, elementarze, nauka czytania

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2014

„Historia pewnego statku” to opowieść o rejsie statku „Titanic”, opowiedziana z perspektywy małej dziewczynki, Ewy, postaci autentycznej, która w roku 1912 podróżowała z rodzicami tym statkiem i przeżyła jego katastrofę. Składam zdania, drugi poziom serii Czytam sobie, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

Ja chyba śnię

Tytuł : ja chyba śnię

Autor: Joanna Wachowiak

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat

Liczba stron: 104

Rok wydania: 2014

Kolejne sny Bartka, jak zwykle barwne i pełne niesamowitych przygód. Tym razem w życiu chłopca następują duże zmiany - mama na kilka dni wybiera się do szpitala, a on w tym czasie mieszka u cioci i wujka, którzy nie mają dzieci. Gdy wróci do domu, czeka go niespodzianka tak niesamowita. że Bartkowi przychodzi do głowy: Ja chyba śnię!

Joanna Wachowiak:
Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś, kto domagał się opowieści. Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę – zawsze
Jakinia tropów

Tytuł : Jaskinia tropów. Matematyczne zagadki

Autor: David Glover

Kategorie: kryminał, detektywistyczna, matematyka

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2014

Seria książek „Matematyczne śledztwo” ma za zadanie zachęcać dzieci do ćwiczenia i stosowania w praktyce zdolności matematycznych poprzez wciągające historie kryminalne. Książka pełni funkcję gry, w której dziecko musi rozwiązywać zadania matematyczne, by podążać do pasjonującego rozwiązania.
Książki z tej serii nie mają klasycznej struktury. Czytelnik „skacze” po nich w przód i w tył, zależnie od odpowiedzi na poszczególne pytania. Przy prawidłowych rozwiązaniach przechodzi do dalszej części opowieści. W przypadku błędnej odpowiedzi narrator wyjaśni zagadnienie matematyczne, po czym odeśle czytelnika z powrotem do danego zadania. Dodatkową pomoc stanowi słowniczek na końcu książek.
Zostań bohaterem!
Stwórz własną przygodę. 
Rozwiązuj zadania, które zdecydują o przebiegu akcji. Wypełnij misję, a przy tym szlifuj swoją wiedzę matematyczną!
Kotek Pingwin

Tytuł : Kotek Pingwin

Autor: Holly Webb

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat, bajki o zwierzętach

Liczba stron: 140

Rok wydania: 2014

Alfie i jego kot o imieniu Pingwin potajemnie spędzają popołudnia w zarośniętym ogrodzie starszej sąsiadki. Pewnego dnia do pani Barratt wprowadza się jej córka i wnuczka. Alfie musi się wynieść ze swojego ulubionego miejsca zabaw, a kot Pingwin zaczyna spędzać czas z dziewczynką. Czy dzieci przełamią wzajemną niechęć?
Kroniki Archeo Sekret Wielkiego Mistrza

Tytuł : Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Kategorie: literatura dla młodzieży

Liczba stron: 256

Rok wydania: 2011

Sekrety! Tajne organizacje! Akcja! 

Lato w Polsce zapowiadało się cudownie! Lasy, łąki, pyszne czereśnie prosto z drzewa! Do tego turniej rycerski i niezapomniane pojedynki. Tak, wakacje upłynęłyby na błogim lenistwie, gdyby… ktoś nie zamknął Bartka, Ani i ich przyjaciół w tajemnej komnacie! Nie obrabowano sejfu w zamku wujka Ryszarda! I nie próbowano schwytać go w Wiedniu! Co się dzieje?! Czas rozwikłać zagadkę! Ostrowscy i Gardnerowie ruszają tropem legendarnego relikwiarza. Czy zaprowadzi ich do zaginionego skarbca Zakonu Krzyżackiego? Czy sekret Wielkiego Mistrza okaże się pułapką? Pytanie, kto jest zdrajcą, a kto przyjacielem, skoro nawet panna Ofelia skrywa tajemnicę, o której nikomu się nie śniło…
Kroniki Archeo Skarb Atlantów

Tytuł : Kroniki Archeo. Skarb Atlantów

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Kategorie: literatura dla młodzieży

Liczba stron: 240

Rok wydania: 2011

Słońce, złoty piasek i szmaragdowe morze...Ach! Wakacje w Grecji są cudowne! Zaraz, zaraz, a skąd wzięła się tutaj starożytna gemma? Kim jest profesor Flemming? I dlaczego Mojra Roditi depcze bohaterom po piętach? Rodzeństwo Ostrowskich po raz kolejny wyrusza na poszukiwania skarbów. Nie zabraknie oczywiście Gardnerów i panny Ofelii. Pojawi się też ktoś niespodziewany, ktoś, kto potrafi przetłumaczyć słowa Spyrosa Dimitriosa, i tym samym porusza lawinę zdarzeń...
Kroniki Archeo Tajemnica Klejnotu

Tytuł : Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Kategorie: literatura dla młodzieży

Liczba stron: 240

Rok wydania: 2010

Zaczęło się zupełnie niewinnie od artykułu w gazecie: w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się już lawinowo.
Każdy, kto choć trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu. I oto zatłoczone uliczki miasta i bezkresne piaski pustyni, stają się świadkami szaleńczego wyścigu.
Kto pozna legendę Nefertiti? Kto wyniósł sarkofag z grobowca? Kim jest tajemnicza Cressida Finch?
No i najważniejsze – kto pierwszy dotrze do klejnotu? Pytań coraz więcej, a czas upływa szybciej niż piasek w klepsydrze…
„Tajemnica klejnotu Nefertiti” to nie tylko zapierające dech w piersiach przygody piątki przyjaciół.
To odkrywanie tajemnic, legend i zapomnianych historii, zaglądanie do zakurzonych ksiąg, tajemniczych komnat i nikomu nieznanych grobowców…
Wartka akcja, przygody na miarę Indiany Jones, bohaterowie, z którymi nie będziesz chciał się rozstawać i mnóstwo humoru!
Oto książka, którą czyta się jednym tchem!
Kroniki Archeo zagadka diamentowej

Tytuł: Kroniki Archeo. Zagadka Diamentowej Doliny

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Kategorie: literatura dla młodzieży

Liczba stron: 248

Rok wydania: 2012

Kiedy ciotka Barbara zaprasza Anię i Bartka na ferie zimowe na Tasmanię, wydaje się, że nic lepszego nie mogło się zdarzyć. Tym bardziej, że ciotka zaplanowała wyjątkową atrakcję dla siostrzeńców: poszukiwanie złota! Rodzinna wycieczka szybko jednak zmienia się w śledztwo, które prowadzi Ostrowskich do tragedii sprzed setek lat. Jednak nie wszyscy chcą, aby prawda wyszła na jaw… Ktoś psuje samolot, którym lecą Ania i Bartek, i nawet Griffinowi nie udaje się uniknąć rozbicia w środku niezbadanych lasów! Jak wiadomość o katastrofie przyjmą Mary Jane, Jim i Martin? Wydaje się, że w cieniu takiej tragedii sprawa Williama Dickinsa musi poczekać. Tylko czy duchy z przeszłości dadzą tak łatwo za wygraną? I czy Gardnerowie pozwolą, aby bezwzględni łowcy skarbów uniknęli kary?
Kroniki archeo zaginiony klucz

Tytuł: Kroniki Archeo. Zaginiony klucz do Asgardu

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Kategorie: literatura dla młodzieży

Liczba stron: 248

Rok wydania: 2012

Magiczne runy! Pościg! Groza!

Wykopaliska archeologiczne na wyspie Wolin to dla Ani i Bartka istny raj! Kiedy przypadkiem poznają Helenkę, sprawy przybierają zaskakujący obrót. Wizja skarbu i podejrzani ludzie wyciągający w środku nocy z głębin rzeki tajemnicze skrzynie, rozbudzają ich wyobraźnię. Spotkanie z Gardnerami na Bornholmie dodatkowo zaostrza apetyt na nowe przygody. Jednak zaginięcie profesora Ragnara Storma oraz widok nieznajomego mężczyzny rzucającego się z klifu wprost we wzburzone morze wywołuje w nich grozę. Czy ten skarb wart jest takiego ryzyka? 

Zaginiony klucz do Asgardu to szósty tom bestsellerowej serii Kroniki Archeo! 
Ponure skandynawskie zamczyska, przerażające swym ogromem klify oraz mgły, które, spowijając bezkresne pustkowia, kryją niejedną tajemnicę…

 

Królewna Lenka ma katar

Tytuł : Królewna Lenka ma katar

Autor: Aneta Krella-Moch

Kategorie: bajki, baśnie, legendy, literatura dla dzieci w wieku do 6 lat

Liczba stron: 36

Rok wydania: 2014

Chlup, chlup, chlup… - bieganie po kałużach stylem zygzakowym jest świetną zabawą, pod warunkiem że ma się na nogach ciepłe kalosze. Królewna Lenka wybrała się na deszczowy spacer, mimo że na dworze czaił się groźny… wirus. Jak właściwie wygląda wirus? Czy jest brzydki jak czarownice i ogry? I dlaczego tak trudno go przegonić, gdy już zamieszka w nosie? – tego wszystkiego dowiecie się z nowej książeczki o królewnie Lence!
Królewna lenka nie chce być grzeczna

Tytuł : Królewna Lenka nie chce być grzeczna

Autor: Aneta Krella-Moch

Kategorie: bajki, baśnie, legendy, literatura dla dzieci w wieku do 6 lat

Liczba stron: 36

Rok wydania: 2012

Tup, tup, tup – słychać kroki małych stóp. Poznajcie Lenkę – małą, krnąbrną królewnę, która ciągłym grymaszeniem i złośliwymi psotami zasmucała rodziców i całe królestwo aż do dnia, w którym wydarzyło się coś bardzo ważnego…
Dzięki tej historii uwierzycie, że zgrzecznienie naprawdę jest możliwe, jeśli tylko bardzo, bardzo się go pragnie! 

Aneta Krella-Moch – znana ilustratorka książek dla dzieci. Jako pisarka debiutuje serią pełnych humoru historii z życia rezolutnej królewny. 
Prywatnie mama Wiktora i Artura oraz wielbicielka ogrodów.
Kto uratuje Iryska

Tytuł : Kto uratuje Iryska?

Autor: Holly Webb

Kategorie: bajki o zwierzętach, literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2014

Sonia jest bardzo podekscytowana przeprowadzką na wieś. Zamieszkają tam w dużym domu z ogrodem i rodzice pozwolą jej w końcu mieć wymarzonego kota. Dziewczynka wybiera Iryska, rudego kociaka z czterema białymi „skarpetkami”, i niebawem stają się nierozłączni. Wkrótce Sonia musi zacząć naukę w nowej szkole…
Irysek każdego dnia próbuje iść za swoją panią do szkoły. W trakcie jednej z wędrówek zaczyna się gwałtowna ulewa i kotek się gubi. W jaki sposób Sonia ma go odnaleźć, skoro nie ma pojęcia, gdzie go szukać?
Labirynty nie z tej ziemi

 

Tytuł : Labirynty nie z tej ziemi

Autor: Thomas Flintham

Kategorie: książki edukacyjne, literaura dla dzieci do lat 6

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2014

Witajcie w świecie labiryntów – interaktywnej książce z masą zadań ćwiczących wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia! Mały czytelnik znajdzie się tu w nie byle jakim towarzystwie: z poszukiwaczem kosmicznych przygód Astropiotrkiem zwiedzi sąsiednie galaktyki (tak, tam też mają labirynty!) i pomoże Małemu Rycerzowi uratować króla przed okrutnym czarnoksiężnikiem. W takich labiryntach fajnie się zgubić!

Legenda patriota

Tytuł : Legenda Patriota

AutorMarie Lu

Kategorie: literatura dla młodzieży, sci-fi

Liczba stron: 380

Rok wydania: 2014

June i Day poświęcili bardzo wiele dla ludu Republiki i dla siebie nawzajem. Teraz ich kraj zaczyna pisać swoją historię od nowa. June wraca do łask Republiki, pracując z rządową elitą skupioną wokół Najwyższego Elekta, zaś Day awansuje na wysoką pozycję w armii. Ale żadne z nich nie może przewidzieć okoliczności, które sprawią, że znów będą musieli działać razem. Właśnie wtedy, gdy pokój wydaje się być tak bliski osiągnięcia, wybuch epidemii powoduje panikę w Koloniach i do granic miast Republiki zbliża się wojna. Nowy rodzaj epidemii jest najbardziej zabójczy z wszystkich dotychczasowych i, jak wkrótce przekonuje się June, jedyny sposób obrony Republiki może kosztować Daya wszystko, co ma. 
Historia, która zapiera dech w piersiach i trzyma w niepewności do końca. Bestsellerowa trylogia Marie Lu zmierza ku zaskakującemu rozwiązaniu.
Machiną przez chiny

 

Tytuł : Machiną przez Chiny

AutorŁukasz Wierzbicki

Kategorie: literatura dla młodzieży, podróżnicza

Liczba stron: 176

Rok wydania: 2014

Machiną przez Chiny to kolejna powieść przygodowa Łukasza Wierzbickiego oparta na prawdziwej historii. Halina i Stach to para nieco szalonych podróżników. Są lata 30-te, a oni właśnie się pobrali. Postanawiają wyruszyć w podróż poślubą... motocyklem do Chin. Na szlaku, pośród azjatyckich pustyń i dżungli, czeka na nich cała masa zdumiewających przygód. Książkę zilustrowała Marianna Oklejak
Muzeum tajemnic

 

Tytuł : Muzeum tajemnic. Matematyczne śledztwo

AutorDavid Glover

Kategorie: literatura popularnonaukowa dla dzieci, matematyka

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2014

Matematyczna tajemnica pełna LICZB
Trwa wyścig z czasem, by rozwiązać zagadki i uratować Złoty Skarb przed złodziejami. Jeśli Ci się nie uda, skarb przepadnie na zawsze!

Seria książek „Matematyczne śledztwo” ma za zadanie zachęcać dzieci do ćwiczenia i stosowania w praktyce zdolności matematycznych poprzez wciągające historie kryminalne. Książka pełni funkcję gry, w której dziecko musi rozwiązywać zadania matematyczne, by podążać do pasjonującego rozwiązania.
Książki z tej serii nie mają klasycznej struktury. Czytelnik „skacze” po nich w przód i w tył, zależnie od odpowiedzi na poszczególne pytania. Przy prawidłowych rozwiązaniach przechodzi do dalszej części opowieści. W przypadku błędnej odpowiedzi narrator wyjaśni zagadnienie matematyczne, po czym odeśle czytelnika z powrotem do danego zadania. Dodatkową pomoc stanowi słowniczek na końcu książek.
Zostań bohaterem!
Stwórz własną przygodę. 
Rozwiązuj zadania, które zdecydują o przebiegu akcji. Wypełnij misję, a przy tym szlifuj swoją wiedzę matematyczną!
Nigdy przenigdy

 

Tytuł : Nigdy przenigdy

AutorSara Shepard

Kategorie: literatura dla dziewcząt

Liczba stron: 304

Rok wydania: 2014

Niewiele pamiętam ze swojego życia, pozostały zaledwie przebłyski wspomnień. Wiem jedno: nie tak dawno miałam wszystko – wspaniałych przyjaciół, cudownego chłopaka i kochającą rodzinę. Teraz Emma, moja siostra bliźniaczka, zajęła moje miejsce i desperacko próbuje rozwikłać zagadkę mojego zniknięcia. Jednak czuje, że ktoś śledzi każdy jej ruch…

Sara Shepard to autorka bestsellerowej serii „Pretty Little Liars”. Jej nowe ekscytujące powieści z cyklu „The Lying Game” o sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Na ich podstawie nakręcono serial telewizyjny pod tym samym tytułem.
Pokój nie gościnny

 

Tytuł : Pokój NIEgościnny

AutorGrzegorz Kasdepke

Kategorie: bajki, baśnie, legendy, elementarze, nauka czytania

Liczba stron: 64

Rok wydania: 2014

Mama, tata i Bunio zabłądzili w drodze na wakacje. Tymczasem zapada noc i trzeba gdzieś przenocować. Zatrzymują się w dość dziwnym domu. Czy znajdą tam miłą gościnę? A może coś jeszcze? 
Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 3-7 lat. Bo radość czytania to bakcyl, którym naprawdę warto się zarazić!
Psotnice podwórkowe

 

Tytuł : Psotnice podwórkowe

AutorRafał Witek

Kategorie: baśnie, bajki, legendy, elementarze, nauka czytania

Liczba stron: 64

Rok wydania: 2014

Na podwórku przy ulicy Kota w Worku dzieją się dziwne rzeczy. Nikt nie przypuszcza, że sprawczyniami serii pechowych wydarzeń są dwie dziewczynki, Olka i Olcia…

Połykam strony, trzeci poziom serii "Czytam sobie", to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Rafik został sam

 

Tytuł : Rafik został sam

AutorHolly Webb

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 -13 lat, bajki o zwierzętach

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2014

Autorska książka Krystyny Lipki-Sztarbałło, wielokrotnie nagradzanej ilustratorki książek dla dzieci.
„Piękna książka na prozaiczny temat. Prawdziwie KRÓLEWSKA, bo mówi o miejscach, „gdzie król piechotą chodzi” – o wychodkach, toaletach, łaźniach i łazienkach... O cebrzykach, nocnikach i grających, perfumowanych sedesach... O tym, jak radzili sobie z higieną nasi przodkowie i jaki postęp dokonał się w tej dziedzinie. Mnóstwo pożytecznych informacji autorka spakowała zręcznie w kształt przejrzystych rysunków, schematów i sugestywnych obrazów”.
Robot Robert

 

Tytuł : Robot Robert

Autor: Zofia Stanecka

Kategorie: bajki, baśnie, legendy, elementarze, nauka czytania

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2014

Składam zdania, drugi poziom serii Czytam sobie, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
 Sekret Milly

 

Tytuł : Sekret Milly

AutorPenelope Bush

Kategorie: literatura dla dziewcząt

Liczba stron: 190

Rok wydania: 2014

Co zdarzyło się ostatniego lata? Milly nie może o tym mówić. Opisuje wszystko w swoim dzienniku. O tym, jak dorastała w cieniu swojej siostry bliźniaczki. O pewnym amerykańskim chłopcu, który właśnie wprowadził się do ich domu (on też ma swój sekret).

Czy Milly w końcu zdradzi swoją tajemnicę?
 Skrzat gotuje  bez laktozy

 

Tytuł : Skrzat gotuje bez laktozy

AutorBarbara Barszcz

Kategorie: diety, książki kucharskie, poradniki, napoje, żywność

Liczba stron: 136

Rok wydania: 2014

„Skrzat gotuje bez laktozy” jest pierwszą książką z serii Klub Kucharzy Wyjątkowych. Zawarte w niej przepisy skierowane są do wszystkich, szczególnie do osób, u których istnieje potrzeba ograniczenia lub eliminacji laktozy (cukru występującego w mleku). Okazuje się, że już ok. 70% ludności świata cierpi na różnego rodzaju dolegliwości, które są związane z tym zjawiskiem. W Polsce szacuje się, że problem ten dotyka ok. 1.5% dzieci i niemowląt oraz 25% dorosłych. Książka została podzielona na działy: ciasta i inne słodkości i dania główne i różne dodatki; zawiera łącznie 52 przepisy. Każdy przepis zawiera punkty: W czym możesz pomóc? (skierowany do dziecka); Proszę przygotować; Składniki; Przygotowanie (skierowane do osób dorosłych). Ponadto na każdej rozkładówce można znaleźć czas przygotowania, stopień trudności (w skali od 1 do 5) oraz liczbę porcji. Książka zawiera również przydatne miary gospodarcze oraz dodatki, których nie powinno zabraknąć w skrzaciej kuchni.
Sos dla zwierząt kocięta

 

Tytuł : Sos dla zwierząt. Kocięta ze strasznego dworu

AutorKelly McKain

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2013

Amy i Leah postanawiają odwiedzić nawiedzony dwór. Niespodziewanie znajdują tam karton, a w nim maleńkie kociątka – oto zaczyna się nowa przygoda! Mimo że domostwo od lat stoi opustoszałe, najwyraźniej ktoś dokarmia kocięta. Dziewczynki stopniowo odkrywają kolejne tajemnice, skrywane przez stary dwór, aż wreszcie zaczyna im zagrażać poważne niebezpieczeństwo. Kim są złowieszczy goście, snujący się po ogrodzie i jakie mają zamiary?
Oto sprawa dla SOS dla zwierząt!
 Sos dla zwierząt tajemnica psa

 

Tytuł : SOS dla zwierząt. Tajemnica psa z klifów

AutorKelly McKain

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2013

Amy wraz z mamą przeprowadza się do White Horse Bay, gdzie nareszcie będzie mogła spełnić swoje marzenie - nauczyć się jeździć konno. W stadninie spotyka porywczą dziewczynkę, Leah, i już wkrótce obie przyjaciółki stawią czoła pierwszej wspólnej przygodzie. Amy zauważa rannego psa wysoko na klifach, ale nigdzie nie widać jego właścicieli. Zbliża się potężna burza, dziewczynki muszą więc szybko wymyślić jakiś plan… SOS dla zwierząt wkracza do akcji!

Stajnia pod podkową Hania i nadzieja

 

Tytuł : Stajnia pod Podkową. Hania i Nadzieja

AutorKelly McKain

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2014

Witamy w "Stajni pod Podkową". Spotkacie tu sympatyczne miłośniczki koni, które opisują swoje pełne emocji, przygód i przyjaźni doświadczenia z tymi niezwykłymi zwierzętami.
Pełna ciepła i niesamowitych przygód seria dla wszystkich miłośników koni!
Wspaniale, że jestem tu, na obozie jeździeckim! Właśnie poznałam cudowną klacz, na której będę jeździć przez cały tydzień. Jest nowa w Stajni pod Podkową. Wprost nie mogłam uwierzyć, kiedy Sara powiedziała mi, że Nadzieja przyszła tutaj ze schroniska dla koni. Jej dawni właściciele porzucili ją pod lasem, samą... Biedactwo! Jak można zrobić coś takiego koniowi? Teraz Nadzieja potrzebuje dobrej opieki i dużo miłości – na pewno dostanie to wszystko ode mnie!
Syrop maga abrakabry

Tytuł : Syrop maga Abrakabry

AutorWojciech Widłak

Kategorie: bajki, baśnie, legendy, elementarze, nauka czytania

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2013

Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

 

 Szukając misia

 

Tytuł : Szukając misia

Autor: Holly Webb

Kategorie: bajki o zwierzętach, literatura dla dzieci w wieku 7 - 13

Liczba stron: 136

Rok wydania: 2014

W ogródku Bena i Cassie mieszka prawdziwy miś! Ma złociste futerko i chowa się wśród roślin w szklarni. Poza tym bardzo lubi krokieciki. Kiedy wieczorami przemyka przez ogród, dzieci są tak podekscytowane, że nie mogą spać! Czy miś pomoże Benowi rozwiązać problem w szkole i odzyskać przyjaciela?

Slubowanie lenobii

 

Tytuł : Ślubowanie Lenobii

AutorP.C. Cast + Kristin Cast

Kategorie: literatura dla młodzieży, horror

Liczba stron: 160

Rok wydania: 2014

Opowieść o Lenobii, nauczycielce jeździectwa w Domu Nocy.
Lenobia Whitehall urodziła się w osiemnastowiecznej Francji, jako nieślubna córka barona. Jej nieprzeciętna uroda przyciągała uwagę mężczyzn, narażając dziewczynę na niebezpieczeństwo. W trosce o przyszłość córki matka wysłała ją pod przybranym nazwiskiem do Nowego Orleanu. Jednak zanim Lenobia dotarła do celu, musiała zmierzyć się ze złem.
Ślubowanie Lenobii to historia trudnej miłości i tragedii, która pozwoliła na odkrycie daru Nyks.
Teodor rusza z pomocą

Tytuł : Teodor rusza z pomocą

AutorHolly Webb

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat, bajki o zwierzętach

Liczba stron: 152

Rok wydania: 2014

Lotka za sprawą czaru feniksa odzyskała tatę! To jednak nie wszystko. Musi jeszcze pokonać Pandorę, by ta nigdy już nie zagrażała jej rodzinie. Jak początkująca czarodziejka ma to zrobić? Na szczęście nie pozostaje z tym problemem sama. Z pomocą przychodzi jej Teodor, magiczny jednorożec.

Tomek łebski i wszystko gra

 

Tytuł : Tomek Łebski i wszystko gra (mniej więcej)

AutorLiz Pichon

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat

Liczba stron: 176

Rok wydania: 2013

Trzecia część zabawnych perypetii szkolnych jedenastoletniego Tomka Łebskiego. 
Tym razem Tomek i Darek zabierają Kurczaka na wystawę psów, więc jest czysty i ładnie pachnie, przez chwilę. Śpiew Tomka doprowadza jego siostrę Dankę do szału. Zbliżają się urodziny Tomka i babcia Wala koniecznie chce przygotować dla niego coś pysznego, co grozi katastrofą. A „ulubiony” kolega Marek znowu sprawia Tomkowi kłopoty. Tymczasem dyrektor szkoły zapowiada występ zespołu Pzombie przed całą szkołą. 
Czytaj o dalszych przygodach Tomka, oglądaj zabawne ilustracje-bazgroły i śmiej się do łez.
Ula i urwisy

Tytuł : Ula i urwisy. Dzieciństwo jest super!

Autor: Katarzyna Majgier

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2014

Ula nie może się doczekać zerówki, bo wreszcie będzie jej wolno wychodzić za ogrodzenie otaczające podwórko. Poza tym pozna inne dzieciaki, z którymi będzie grać w piłkę albo biegać. Niecierpliwie odlicza dni, jakie pozostały do końca wakacji.
Tylko czy na pewno w szkole jest bezpiecznie? A co jeśli starszaki z wielkimi stopami rozdepczą najmłodszych uczniów, zwłaszcza tych trochę małych jak na swój wiek? Albo dyrektor, który jest najstraszniejszym z nauczycieli, wezwie ich do swojego gabinetu?
Może jednak lepiej w ogóle nie iść do zerówki? Ula i Urwisy mają naprawdę trudny orzech do zgryzienia!
Gdy Katarzyna Majgier była w wieku Uli, poszła do zerówki. W pierwszej klasie zaczęła pisać pierwszą książkę, a w czwartej – wspólnie z koleżanką – założyła dwuosobowe wydawnictwo. To była świetna zabawa, ale później trzeba było zająć się nauką i pracą...
Urodzona bogini cz 2

Tytuł : Urodzona bogini. Część II

AutorP.C. Cast

Kategorie: literatura dla dziewcząt, fantasy

Liczba stron: 368

Rok wydania: 2013

Morrigan, córka potężnej kapłanki Rhiannon, budzi się w Sidecie, podziemnym królestwie na obrzeżach mitycznego Portholonu. Witają ją jako Nosicielkę Światła, obdarzoną niezwykłą mocą wybrankę bogini Epony. Tylko władcy Sidethy nie są jej przychylni. Chciwi i bezwzględni, od dawna lekceważą kapłanki bogini i potajemnie czczą Pryderiego, boga ciemności. Próbują zabić Morrigan, złożyć ją w ofierze złym mocom .Ale Pryderi nie chce odebrać jej życia, pragnie zawładnąć jej duszą. Nie grozi, tylko kusi i uwodzi… Jeżeli Morrigan mu ulegnie, zło zaleje świat Partholonu i świat ludzi…
W podróży ze skrzypcami

Tytuł : W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim

AutorAnna Czerwińska-Rydel

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 - 13

Liczba stron: 112

Rok wydania: 2014

Henryk Wieniawski to największy polski skrzypek, który w wieku ośmiu lat został studentem Paryskiego Konserwatorium. Przez kolejne lata życia nieustannie podróżował po świecie i grał po kilkaset koncertów rocznie. Uwielbiany przez publiczność, przyjmowany brawami, obsypywany kwiatami i prezentami, żył w ciągłej podróży ze skrzypcami. To o nim jest ta historia.
Wiele w swoim życiu podróżowałem. Również ze skrzypcami. Przekonałem się też, że na czterech strunach tego instrumentu mogę wyruszyć w cztery strony świata, nie wychodząc z pokoju. Tak działa muzyka…

Polecam wszystkim książkę W podróży ze skrzypcami. Ta muzyczna przygoda dwójki cudownych chłopców – Henia z okresu romantyzmu i Maćka z epoki smartfonów – trzyma w napięciu od pierwszej strony. Wciąga i daje do myślenia. Wzrusza i bawi. Sprawia, że przewraca się niecierpliwie kartki, by dowiedzieć się, co dalej…
Konstanty Andrzej Kulka
polski skrzypek, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
Wiatr taniec spadających gwiazd

Tytuł : Wiatr. Taniec spadających gwiazd

Autor: Miriam Dubini

Kategorie: literatura dla młodzieży

Liczba stron: 208

Rok wydania: 2014

" Nie wiem, co zapisano na niebie, nie wiem, co przyniesie wiatr. Jedyne, co wiem, to to, że w sercu każdego z nas jest jedno szczęśliwe słowo."

Wojna cukierkowa Awantura w salonie gier

 

Tytuł : Wojna cukierkowa. Awantura w salonie gier 

Autor: Brandon Mull

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat

Liczba stron: 440

Rok wydania: 2013

Minął rok, odkąd Nate, Summer, Trevor i Gołąb uratowali miasteczko Colson przed Belindą White. Zła czarodziejka zmieniła się w ich rówieśniczkę, a zaraz potem straciła pamięć. Teraz, jako Lindy, pomoże czwórce przyjaciół w walce z nowym zagrożeniem: w okolicy otwarto podejrzany salon gier, w którym można wygrać niesamowite nagrody. Właścicielem okazuje się... jej brat, Jonas White, bezwzględny czarodziej zainteresowany zdobyciem najpotężniejszego talizmanu na Ziemi…
Wojna na PIęknym Brzegu

Tytuł : Wojna na Pięknym Brzegu

Autor: Andrzej Marek Grabowski

Kategorie: biografie, historia Polski, historyczna, wojenna, II Wojna Światowa, literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat

Liczba stron: 152

Rok wydania: 2014

Tak się złożyło, że kiedy tylko Krysia kończy dziesięć lat, zaraz wybucha wojna. Po powrocie ze szkoły – pracuje, podobnie jak wszystkie dzieci, które znalazły jakieś zajęcie w tym trudnym okresie. Wstępuje do Organizacji, naraża życie, przewożąc meldunki, a nawet broń ukrytą w koszyku pełnym jabłek. Razem z mamą i babcią pomaga ukrywać panią Marię i jej syna Janka, który ma „zły wygląd”. Przez jakiś czas mieszka u nich prawdziwy gangster… Krysia rośnie, zawiera nowe przyjaźnie, podejmuje kolejne wyzwania i na pewno nie może narzekać na nudę. A wojna? Uparcie nie chce się skończyć…
Prawdziwa opowieść małej żoliborzanki, której udało się przeżyć i dziś może przedstawić Wam swoją historię.
Wyprawa na biegun

Tytuł : Wyprawa na biegun. O ekspedycji Amundsena

Autor: Rafał Witek

Kategorie: literatura dla dzieci, elementarze, nauka czytania, podróżnictwo

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2014

„Wyprawa na biegun” to opowieść o zdobyciu bieguna południowego przez ekspedycję Roalda Amundsena w roku 1911, z przepięknymi ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło. Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
z mama u lekarza

Tytuł : Z mamą u lekarza

Autor: Felicity Brooks

Kategorie: literatura dla dzieci do lat 6

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2008

Prześledź i poznaj pracowity dzień doktor Doroty.
Zobacz, jak pomaga:
- chorym niemowlakom
- dzieciom z wysypką
- rannemu "piratowi"
Pani doktor poradzi sobie w każdej sytuacji
Zagrożeni

Tytuł : Zagrożeni

Autor: C.J. Daugherty

Kategorie: literatura dla młodzieży

Liczba stron: 384

Rok wydania: 2014

Akademia Cimmeria stała się dla Allie czymś więcej niż szkołą – była jej schronieniem. Jednak grupa ludzi powiązanych z rodziną dziewczyny próbuje zniszczyć wszystko to, co dla Allie ważne. Co gorsza, ktoś blisko związany z uczniami Cimmerii dopuścił się zdrady i wszystkich opanowuje paranoja. W obawie przed atakiem Nathaniela wybuchają wewnętrzne walki.

Jednak to nie uderzenia z zewnątrz należy się obawiać...
Zagubieni zwiad

Tytuł : Zagubieni. Zwiad

Autor: Marcin Mortka

Kategorie: literatura dla dzieci w wieku 7 - 13 lat, sci-fi

Liczba stron: 224

Rok wydania: 2014

Przygodowa seria opowiadająca o przyszłości – Lem i Star Trek w jednym. Obce cywilizacje, statki kosmiczne, wędrówki po Układzie Słonecznym. Pościgi, zagadki, mrożące krew w żyłach akcje.
Każdy rozdział rozpoczyna strona z komiksu – ciekawy dodatek, nawiązujący do świetnych pozycji literatury młodzieżowej lat 60-tych, 70-tych.
Zamek zagadek

Tytuł : Zamek zagadek. Matematyczne śledztwo

Autor: David Glover

Kategorie: kryminał, detektywistyczna, matematyka

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2014

Matematyczna tajemnica pełna BRYŁ, FIGUR i MIAR
Ktoś włamał się do Zamku Zagadek, a Ciebie poproszono o rozwiązanie tej sprawy. Jeśli zawiedziesz, sprawcy na dobre uciekną z łupem!

Seria książek „Matematyczne śledztwo” ma za zadanie zachęcać dzieci do ćwiczenia i stosowania w praktyce zdolności matematycznych poprzez wciągające historie kryminalne. Książka pełni funkcję gry, w której dziecko musi rozwiązywać zadania matematyczne, by podążać do pasjonującego rozwiązania.
Książki z tej serii nie mają klasycznej struktury. Czytelnik „skacze” po nich w przód i w tył, zależnie od odpowiedzi na poszczególne pytania. Przy prawidłowych rozwiązaniach przechodzi do dalszej części opowieści. W przypadku błędnej odpowiedzi narrator wyjaśni zagadnienie matematyczne, po czym odeśle czytelnika z powrotem do danego zadania. Dodatkową pomoc stanowi słowniczek na końcu książek.
Zostań bohaterem!
Stwórz własną przygodę. 
Rozwiązuj zadania, które zdecydują o przebiegu akcji. Wypełnij misję, a przy tym szlifuj swoją wiedzę matematyczną!
Zuzia idzie do lekarza

Tytuł : Zuzia idzie do lekarza

Autor: Liane Schneider

Kategorie: literatura dla dzieci do lat 6

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2012

Zuzia wcale nie jest chora. Podobnie jak wszystkie dzieci idzie do lekarza na badania kontrolne. Na początku jest trochę dziwnie, ale potem wizyta u lekarza robi się bardzo ciekawa. Książeczka opowiada o przygodach Zuzi w gabinecie doktora Niedzielskiego.

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie
ul. Wileńska 32, 05-200 Wołomin
tel. 22 776 29 53

Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Twoje preferencje dotyczące plików cookies znajdują się w ustawieniach przeglądarki, gdzie możesz je zmienić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat cookies przejdź pod adres na Wikipedii.

Akceptuję cookies pochodzące z tej strony.